Автор Тема: Їжа. Філософія питання+побутове харчування.  (Прочитано 101121 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Asja

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 9974
    • Просмотр профиля
У нас тоже похожий, но только опару мы ставим утром, на пару часов


Оффлайн Tunchik

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 7175
    • Просмотр профиля
Да, мы тоже утром ставим.

Оффлайн Ілона

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1537
    • Просмотр профиля
Присвячується тим, кому сьогодні не хочеться не можеться спати!  :yes:

Холодець, або як кажуть у нас студенец вимагає до себе багато часу і акуратності...
Отже основа - беремо  дуже гарно помиті свинячі вуха і ніжки з ратичками.
Добре відшкрябайте!
Бо вуха - то окрема пісня   :unsure: Я середину розрізаю щоб файно промити...
Коли є хвіст - також добре! Можна і шкірки від сала дати!
Деякі господині варять холодець зі свинячої голови - але коли я нагадаю як ті очі виколупувала і сокирою гепала  :8):
До-о-овго  плями по стінах на кухні були - я їх буквально зубами віддирала!
Я обов"язково додаю ще гарненький кусок телячих ребер, свинину, курячі окорочка - у мене здоровезна каструля і всі гості люблять побільше мНяска...

Все це заливаю холодною водою, чуть присолюю і ставлю на великий вогонь, накриваю кришкою.
Коли закипить, то роблю вогонь до маленького (коли не зменшимо - буде мутним бульйон!) і кришку наполовину відкриваю - нехай собі булькає.
Ругулярно знімаю жир (в окремий судочок) і ставлю зверху великий листок капусти - вона лишню "сальність" забирає.
І дуже смачно потім її тихенько з"їсти   :tong:

Готовність визначаємо по тому, як віддаляється м"яско від кісток на ніжках.
Дивіться не переваріть - вуха мають бути чуть хрумкі...
Головне баланс - не розварене м"ясо і пальці мають чуть злипатися...
Додаємо моркву - дві цілих морквинки до половини розрізані на хрестом, тоді робиться "розочка" і ще дві - вирізаю зірочки, кубики, палочки і інші фігурки!
Не забуваємо про цибульку - вона має бути з "хвостиком" - щоб не розварилася!
Не знаю,  майже всі не люблять варену цибулю - а я обожнюю, бо не затримую в бульйоні дуже і з задоволення з"їдаю!
Додаємо корінь петрушки ВЕЛИКИЙ - бо потім задовбетеся шукати :)) перець горошком і поламаний лавровий листочок - який потім також не забудемо викинути, правда?   :yes:
Коли ми побачили що м"яско готове, то починається саме цікаве і тяжке...
Витягуємо м"ясо на велику тарілку, виганяємо на фіг свіх псів-котів-голодних родичів і ставимо остивати!
За цей час ОБОВ"ЯЗКОВО проціджуємо бульйон!
Там можуть бути дрібненьки кісточки, котрі портять зуби і репутацію газдині!
У мене є спеціальне сито - воно настільки дрібненьке, що затримує саму децельну кісточку!

Потім я сідаю на кухні, включаю телевізор, ставлю біля себе бідон кави  :sarcastic: і починаю відділяти м"ясо від кісток!
Це є дуже до-о-о-овга і марудна процедура...
Добре коли по  "ящику" купа розважальних програм!
Жирні місця, шкірку я відділяю в окремий судочок де вже є жир, котрий я зібрала з бульйону і заморожую - воно потім дуже гарно йде в фарш на голубці!

Розібравши все мНясо я його легенько стріпую (підкидаю) в кастрюлі з кришкою, щоб перемішалося і чуть підсолюю - що не розвалювалося...

За цей час нас чистесенький і прозорий бульйончик остине - в нього можна додати добре продавлений часничок!
Не давайте часник у гаряче!!! :yes:
Але це на любителя часничок...
І чуть приперчуємо!
Обов"язково пробуємо бульйон тоді, коли він чуть остине і "натягнеться" - тільки завджи окремими ложками!  :madgirl:

В тарілочки знизу художньо ставимо кусочки м"яса, варену моркву і заливаємо бульйоном, зверху занурюю до половинки гілочки кучерявої петрушки.
Ставимо в холодильник, але щоб там не було "пахучих" продуктів- бо холодець дуже натягує запахи на себе...

Дужу добре студенец йде з хроном, цвіклями або оцтом!
Але найліпше він смакує з горівкою

Всім гарного апетиту і файного набутку   h:hi:

Оффлайн Чтотыделаешьпрекрати

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 0
  • Печеньки equiua.com
    • Просмотр профиля
Холодець
как раз доедаем :glad:
Я готовность определяю по маминому методу - отливая столовую ложку бульона на блюдце и ставлю застывать в холодильник

Оффлайн Tunchik

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 7175
    • Просмотр профиля
А я как-то к нему равнодушна.

Оффлайн Eli

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 7260
  • Я - українка
    • Просмотр профиля
Дужу добре студенец йде з хроном, цвіклями або оцтом!
Але найліпше він смакує з горівкою

Новые слова: цвіклі, горівка. Ну, горилка - горівка, я правильно догадалась? А вот, что такое цвіклі не могу придумать.

Оффлайн Ілона

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1537
    • Просмотр профиля
 :tong:
З горівкою так, вгадали  :yes: - інтуїція не підводить!
А цвіклі - це обов"язкова приправа до холодця!
Варений бурячок натирається на самій трібній терочці (як для дерунів) і змішується з тертим хріном (ох і наплачетеся!!!  :sarcastic:).
Чуть поцукрити, посолити і капнути оцтом - і будуть вам цвіклі!  :nyam"

Оффлайн Elite F

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1660
  • Donec eris felix, multos numerabis amicos. (Ovid)
    • Просмотр профиля
Ухти, цвіклі :). В родині чоловіка це називається "бурАчки". Чоловік щороку виказує незадоволення, що бурачки його мама готує зовсім негострі...
Ідеальний варіант він знайшов буквально минулого року. Мій дід готує оцю приправку хріно-бурякову. Тільки,на відміну від "варений бурячок натирається і змішується з хріном", дід натирає суто хрін і заливає буряковим соком-фреш. І вже навєрняка гостренько  :sarcastic:

(всі тонкості рецепту діда ще не знаю, але в баночках такі цвіклі тримають гостроту до півроку)

А я от скоро, через півгодинки, починаю вперше самостійно готувати пасочку. По трохи індивідуалізованому рецепту італ. панеттоне.
В добру путь :), дай Боже, стане моїм традиційним, щоб діти потім згадували незлим тихим.. як було смачно  :sarcastic:

Оффлайн Ілона

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1537
    • Просмотр профиля
  Мій дід готує оцю приправку хріно-бурякову. Тільки,на відміну від "варений бурячок натирається і змішується з хріном", дід натирає суто хрін і заливає буряковим соком-фреш. І вже навєрняка гостренько  :sarcastic: 
Так Вашими цвіклями танки добре заправляти  :yes:

  А я от скоро, через півгодинки, починаю вперше самостійно готувати пасочку. По трохи індивідуалізованому рецепту італ. панеттоне.
В добру путь :), дай Боже, стане моїм традиційним, щоб діти потім згадували незлим тихим.. як було смачно  :sarcastic:
Легкої руки, гарного настрою та сонячного борошна!  ;)

Оффлайн Asja

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 9974
    • Просмотр профиля
В нас теж кажуть "цвіклі" :))) Мені здається, вся Західна Україна так каже і чомусь в мене завжди було віжчуття, що в цьому слові є щось польське....

А я в перший раз використовувала сухі дріжжі і щось мені взагалі не подобається, як тісто підіймається :( Опара була чудова, а тут процес якось ну дуууже повільно іде.... Турбуюсь, що доведеться переробляти :(

Оффлайн Tunchik

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 7175
    • Просмотр профиля
Спросила только что у мамы, она 1 раз использовала сухие дрожжи, у нее все получилось тогда хорошо. Но вообще она всегда покупает не сухие и максимально свежие.
Девочки, а покажете потом фотки своих пасочек?

Оффлайн Elite F

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1660
  • Donec eris felix, multos numerabis amicos. (Ovid)
    • Просмотр профиля
Ілоно, так в мене ж дід зєнітчик: у нього щодня на столі мають бути цибуля-часник-хрін-гострий перець  :sarcastic:. Навіть коли в Єгипті воював, знаходив тамошнє гостро-пекуче щось і смакував. До сих пір ніхто з однолітків батька не може діда покласти на руку (армреслінг отой   :hehe:).

Ася, у меня сухие. Уже по формам тесто, второй час.. Мееееедленно, но вроде бы подъем идет, ттт. Переживательно конечно  :max:.

Тунчик, покажу. Самой интересно :sarcastic: