Автор Тема: Должностные инструкции работников КСК, КСШ  (Прочитано 37073 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Ламбарджини

  • Бывалый
  • ***
  • Сообщений: 232
  • Кто хотел - тот смог!(с) Отто ф.Бисмарк
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #12 : Январь 28, 2009, 17:51:11 »
Согласна, что виды колес бывают разные.  :yes: Можно сесть и с нуля изобретать свое, а можно улучшить (подогнать под конкретные требования) уже созданное. Ищу уже созданные. :)

Все в тарифно-квалификационных справочниках рабочих профессий и не только для конюхов.  В любой базе правовой информации должны быть.
...там я попыталась найти в первую очередь. :)


Оффлайн Poni

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 17658
  • Школа общения с лошадьми "Экви-Вита"
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #13 : Январь 28, 2009, 18:17:09 »
Очень полезная тема :yes:
Цитировать
б) не допустить к занятиям клиента, если он не расписался в журнале по технике безопасности
в) требовать от всех, с кем он в данный момент занимается неукоснительного соблюдения распоряжений
Особенно этот момент. А ни в одном из клубов, где я бывала, даже не намекнули про журнал ТБ в котором нужно рассписаться.
А надо чтобы такой был, согласно инструкций?
Да, есть даже специальный формы, которые обязаны заполнять те, кто приходит первый раз на конюшню...
В то время, когда я была руководителем клуба, у нас был такой журнал. Прямо в журнале была вклеена ТБ и пока люди не прочтут и не ответят на пару вопросов(что бы проверить, читали ли они что-то), никто к занятия их не допускал. Плюс там расписывались родители детей, которых приводили на иппотерапию. Кроме того, удобно, что люди туда записываю свои контактные данные и можно им позвонить и рассказать о каких-то изменениях и новостях. Интер-активное такое общение.

А еще для работников конюшен обязательны регулярные аттестации по ТБ. Я могу ошибиться в терминах, но ни существуют и это точно.

Ламбарджини, вы, если что, обращайтесь. У меня есть опыт в организации работы конных клубов, чем смогу - помогу.

Оффлайн Unikka

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 4904
  • Серая тройка
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #14 : Январь 28, 2009, 20:23:04 »
А интересно, в каком из клубов есть такие порядки?
Я была в одном, так там на стенах и на денниках были наклеены предупреждения в плане не кричать, не махать, и т.п. Меня только спросили умею ли я ездить, я ответила, что да и у меня свои лошади. Больше вопросов не было. А лошадь мне выводили парень с девочкой и уж не как не конюх и даже не коневод. Или может там они были за конюхов, вот этого я не знаю. Но не знаю, может ли школьница быть конюхом.

Оффлайн Black Unicorn

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 0
  • A scattered dream that's like a far-off memory
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #15 : Январь 28, 2009, 20:23:54 »
Я в Донецке, когда занималась на КСК Локомотив подписывала, что я ознакомлена с ТБ. На Наталке тоже, по-моему, что-то такое давали подписывать.

Оффлайн Reiterin

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1527
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #16 : Январь 28, 2009, 20:33:19 »
В Аргамеке, кстати, тоже есть такой журнал.

И страховка

Оффлайн Nina

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 2237
  • Свободный художник
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #17 : Январь 28, 2009, 20:53:41 »
Не знаю, как в других местах, но к нам время от времени наведывается гос. инспектор по охране труда, проверяет ведение журнала, регулярность проведения инструктажей и ... всегда найдет, за что написать на нас кляузу:)

Оффлайн Summer

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3234
  • Beautiful is as beautiful does.
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #18 : Январь 29, 2009, 20:04:12 »
Согласна, что виды колес бывают разные.  :yes: Можно сесть и с нуля изобретать свое, а можно улучшить (подогнать под конкретные требования) уже созданное. Ищу уже созданные. :)

Все в тарифно-квалификационных справочниках рабочих профессий и не только для конюхов.  В любой базе правовой информации должны быть.
...там я попыталась найти в первую очередь. :)


Плохо пытались. :yes:


10. КОНЮХ

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Доглядає за кіньми та іншими тягловими тваринами. Вичищає та дезінфікує стайні. Годує, напуває та чистить тварин. Підготовляє тварин до виїзду, запрягає та розпрягає. Здійснює дрібний ремонт і припасування збруї та упряжі. Здає візникам і коногонам перед роботою та приймає після роботи від них тяглових тварин. Випасає тяглових тварин у весняно-літній період. Додержується правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: порядок догляду за тягловими тваринами; способи запрягання тварин; терміни перековування коней; способи захисту збруї та упряжі від псування і правила догляду за ними; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Готує корми і установлює режими годівлі і напування. Бере участь у ветеринарному догляді та лікуванні тяглових тварин. Надає першу допомогу в разі захворювання поголів'я і складає раціони годівлі для тварин за вказівкою ветеринарного лікаря. Одержує й видає фураж і веде його облік. Веде облік роботи тяглових тварин. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: раціони годівлі та види кормів; санітарно-гігієнічні норми утримання стаєнь; ветеринарний мінімум; способи механізованого приготування та роздавання кормів; порядок ведення обліку фуражу, інвентарю, збруї, а також роботи тяглових тварин; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Стаж роботи за професією конюха 1 розряду - не менше 0,5 року.

11. КОНЯР

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи з догляду за кіньми у нічний час. Годує та напуває коней. Надає першу допомогу кобилам під час жереблення. Здійснює профілактичні заходи із запобігання захворюванням коней. Додержується встановленого порядку на стайнях та конедворах у нічний час. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: основні вимоги зоогігієни та ветеринарії; способи годівлі та напування коней; правила проведення профілактичних заходів із запобігання захворюванням тварин; правила виявлення ознак охоти у кобил та проведення парування; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи з догляду за робочими кіньми, кіньми на відгодівлі, дійними кобилами, лошатами та молодняком у робочо-користувальному конярстві. Підкошує трави, підвозить та готує корми. Годує, напуває, чистить тварин. Пасе табуни робочих та продуктивних коней. Готує тварин до парування, штучного осіменіння та жереблення. Виявляє маток в охоті та проводить парування. Розчищає й замиває копита, підрізує хвости та гриви. Надає першу допомогу тваринам у разі захворювання та під час жереблення. Вирощує молодняк, прибирає приміщення, вивозить та замінює підстилку. Бере участь у проведенні зооветеринарних профілактичних заходів та виконує дрібний ремонт збруї, стаєнь, допоміжних приміщень і водопою. Видає коней та збрую на роботу і приймає їх після роботи. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: основи анатомії, фізіології, зоогігієни коней; правила і норми напування, годівлі та випасання; правила ветеринарно-санітарного утримання та надання першої ветеринарної допомоги тваринам; основні види кормів та їх поживну цінність; будову та експлуатацію автонапувалок транспортного інвентарю та збруї; правила надання першої допомоги в разі захворювань та під час жереблення; терміни статевої зрілості; ознаки прояву охоти; правила проведення парування і штучного осіменіння тварин та підготовки їх до жереблення; методи вирощування молодняка; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією коняра 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи з догляду за племінними кобилами, молодняком та тренованими кіньми на кінних заводах, державних стайнях, держплемстанціях, іподромах і племфермах, за жеребцями-плідниками на користувальних фермах. Годує, напуває, випасає, прогулює, чистить та купає тварин. Привчає молодняк до поїдання кормів, до недоуздка та збруї. Проводить групове тренування молодняка. Виводжує коней після закінчення тренування. Надає першу допомогу тваринам у разі захворювань та допомагає фахівцям бонітувати, таврувати промірювати, лікувати та проводити профілактичні та інші заходи. Запрягає та сідлає рисистих та верхових коней. Переганяє та навантажує Їх для перевезення. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: основи розведення та вирощування молодняка племінних коней; технологію утримання ялових, жеребних та кобил, що годують приплід; інструкцію та настанови з тренування коней; будову та правила користування тренувальною та транспортною збруєю і пневматичними пристроями для чищення тварин; правила формування табунів та косяків; правила ведення первинного та зоотехнічного обліку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією коняра 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи з догляду за племінними жеребцями-плідниками. Годує, напуває, випасає, чистить. Проводить моціони під сідлом, в упряжі та на механічному водилі. Виявляє кобил в охоті за допомогою жеребця-пробника. Використовує жеребців на легкій роботі. Надає першу допомогу в разі захворювань жеребців-плідників і допомагає фахівцям бонітувати, таврувати, промірювати, лікувати, проводити профілактичні та інші заходи. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: правила годівлі; технологію утримання та розведення племінних жеребців; основи анатомії та фізіології; будову та експлуатацію механічних водил, пневматичних пристроїв для чищення коней, транспортної та тренувальної збруї; правила керування конем під сідлом та в екіпажі; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією коняра 5 розряду - не менше 1 року.

14. НАЇЗНИК

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Заїжджає коней, запряжених в екіпаж, та тренує їх під керівництвом наїзника вищої кваліфікації. Контролює роботу конярів з догляду, утримання та годівлі коней. Одержує зі складу та видає конярам інвентар, фураж і підстилку. Веде табель роботи персоналу тренувального відділення, кувальну та фуражну відомості. Одержує зі складу та зберігає медикаменти, використовує їх за вказівкою ветеринарного лікаря. Утримує тренерські екіпажі та збрую в робочому стані. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: основи анатомії, фізіології, зоогігієни, правила складання кормових раціонів; кормову цінність різних кормів; правила і техніку годівлі коней залежно від їх віку та виконуваної роботи; правила надання першої ветеринарної допомоги; будову екіпажів, збруї та захисних пристроїв; основні методи тренінгу коней залежно від їх віку; види перегонових екіпажів та правила складання і запрягання в них коней; правила заїжджання тренування та випробовування рисистих коней; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Заїжджає коней, запряжених в екіпажі. Складає план тренувань коней. Організовує тренування і виконує контрольні роботи за їх результатами. Забезпечує виконання ветеринарно-зоотехнічних правил годівлі, догляду та утримання коней. Стежить за станом їх здоров'я та вгодованістю. Підготовляє коней до випробувань, змагань та проводить їх. Підготовляє і показує коней на аукціонах. Веде облік роботи коней. Організовує виведення коней або ветеринарну обробку, бонітування, оцінки під час продажу тощо. Утримує в справному стані закріплений за відділенням стаєнний та тренувальний інвентар. Утримує закріплені приміщення й території в санітарному стані. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: правила складання щомісячних планів тренувань коней; способи обліку тренувальної роботи; правила підготовки, організації та проведення заводських випробувань, змагань і виведень коней; правила кування коней; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією наїзника 5 розряду - не менше 1 року.

27. ТРЕНЕР КОНЕЙ

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Організовує роботи із заїзджання і тренування молодняка: сідлання, роботу кордового і бичового. Веде облік і контроль тренінгу і фізіологічного стану коней, їх підковування. Складає плани та графіки проведення тренувань і випробувань коней, ураховуючи відмінності в навантаженнях за часом, дистанцією, швидкістю руху. Проводить облік і аналіз матеріалів тренувань та випробувань. Регулярно перевіряє спорядження коней. Складає заявки на участь коней у розиграшах традиційних призів, у групових верхогонах (перегонах) та інших змаганнях. Складає диспозиції їзди на призи. Організовує навантаження і вивантаження коней на транспортні засоби. Керує роботою жокеїв і конярів тренерських відділень з догляду за тваринами. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: анатомію, зоогігієну, фізіологію, тренінг коней; основи ветеринарної медицини; правила підковування, випробування племінних коней на іподромах; технологію вирощування, утримання і годівлі племінних коней; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 5 розряду - не менше 1 року.




Оффлайн Ламбарджини

  • Бывалый
  • ***
  • Сообщений: 232
  • Кто хотел - тот смог!(с) Отто ф.Бисмарк
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #19 : Январь 30, 2009, 06:05:46 »
а можно ссылку на первоисточник?

Оффлайн Summer

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3234
  • Beautiful is as beautiful does.
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #20 : Январь 31, 2009, 18:30:22 »
а можно ссылку на первоисточник?

Міністерство аграрної політики

Оффлайн Anita

  • Бывалый
  • ***
  • Сообщений: 280
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #21 : Октябрь 30, 2010, 18:20:36 »
Начкон? Как он сейчас правильно называеться? Я хочу записать в друдовую и незнаю как писать?

Оффлайн lara

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1663
    • Просмотр профиля
Re: Должностные инструкции работников КСК, КСШ
« Ответ #22 : Ноябрь 01, 2010, 06:44:30 »
Начкон? Как он сейчас правильно называеться?
Начальник конной части, главный зоотехник по коневодству.