Автор Тема: Історії з аматорського життя  (Прочитано 62677 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #48 : Июнь 30, 2015, 12:59:21 »
Історія №19
Мокре діло

Останні півтора тижні дощ, дощ, дощ кожного дня. Навіть поросле травою поле нині слизьке, а коні щоразу разом із вершниками приймають добрячого душа за шиворіт.

В лісі попід деревами нахиляємось нижче грив, бо обважнілі від води гілки хиляться майже до землі. Через перекопану стежку колія стала непроїжджою, заростає, і за рік будемо напрямок визначати за сонцем (чи то пак компасом).

Собака бігає нерадісна, бо завжди мокру й брудну її цураються навіть малі діти, що казати про дорослих. Поки не просохне, ніяких тобі обнімашок та чухання.

Але крізь оті всі негаразди яскравою зіркою сяє спогад про останні олімпійські ігри, про виступ якоїсь вершниці під нестримною зливою. Її кінь дозволив собі лише один невдоволений фирк, і всю програму вони одробили, як на ясному сонечку. Оце я розумію - виїжджений кінь! Оце - витримка! Та пара стала для мене взірцем, на який я намагаюсь рівнятися.

Знайшла відео: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=vu1MhfxrFIg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=vu1MhfxrFIg</a>


Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #49 : Июль 06, 2015, 12:48:06 »
Історія №20

Вчора чекала, поки жара спаде, дочекалась аж до вечора, що скоро вже й додому їхати. Нашвидкуруч, думаю, поганяю або в ліс з'їжджу. Але десь посіяла шкарпетки. "Ура! Сідлання відміняється!" - подумала я і.. вперлась верхи без сідла. А чого - теж корисно, а то інші змалку в полях на колгоспних конях вишивають, а я, маючи дві кобили, науку їзди на неосідланому коні не осягла.

"З півгодинки походимо й доста для кобили". Але за п'ять хвилин в мене поперек розболівся так, наче лантухи тягала, тож довелось корегувати програму: поки не навчусь розслаблятись - не злізу. Десь півгодини й знадобились, аби я на повільному кроці перестала хапатись за гриву як за мотузок. А коли подумала, що, в принципі, можна й риссю, то зрозуміла, що програму виконано, можна злазити. Тепер ноги болять, отже, треба повторити.

Загалом сподобалось, лише капці весь час спадали, а так нічого. Говорять, добре для загального розвитку.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #50 : Июль 14, 2015, 07:27:09 »
Добрі люди, що ви робите, щоб у вас на полі не було комарів? Це жах якийсь, вчора ввечері вийшли та зайшли - за хвилину Гуцину морду обсіли, наче мак на пиріжку, а Гадя одразу почала бігати й крутитись - хрін залізеш. Це при тому, що ядучої пшикалки я не пошкодувала ні для себе, ані для коней.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #51 : Июль 24, 2015, 13:16:22 »
Історія №21
Про марнославство

Надивившись на інших (а саме Press-120), я вирішила, що ми нічим не гірші, й можемо теж по аматорам їхать. За місяць змагання, у власному місті, тож гріх не поїхать. Останнього тижня я щоранку сідлаю Галактику й стрибаю. Невеличкі висоти, 50-75 см. Зараз мені треба власну посадку, що ніколи не була досконалою, виправити, та розщот побачити. Добре, що кобила нічого не забула, й її вчити не треба, на відміну від мене.

Тішить думка, що тренера в мене нема, отже, заслуга, як доїдемо до кінця й не знімимось, буде цілком моя власна. Але сьогодні конюх нас познімав на відео - ой, леле! Краще аби хоч хтось був, хто б мені волав: "п'яту вниз, руки вперед!" Бо добре, що не падаю, та добре, що на спині не плюхаюсь, а більш нічого доброго нема.

Перший ранок був вирішальним. Або я залізу на 50 см, або я взагалі нікуди не поїду. Чи треба ж - залізла. Далі вже діло техніки, систематичні тренування - наше всьо. Головне - не розслаблятись, а то й поспати хочеться, й лячно чогось, і чи воно мені треба взагалі. То конюх зранку приходить (бо ввечері на поле не виїдеш, комари з'їдять ще  й кістки обгризуть), штурхає мене і йде виставляти наші нещасні три бар'єра. Ми з її дочкою збираємо коней і виїжджаємо. Якби не ці невблаганні люди, я б уже третього дня склала лапки й зарилась під ковдру глибше.

Я навіть завела щоденник тренувань, нащо не знаю, але у всіх тренерів такі мають бути. Я ж бо сама собі тренер! Ще думала малювать графік висот, але краще котика намалюю, більше користі. Бо що то за висоти, що в кінній школі діти розминаються на таких висотах? Сьогодні аж цілий метр двічі стрибнули, чи й не дивина.

Тож поки все йде до того, що 20-21 серпня я буду стрибати на турнірі ім. Китаєвій. Сподіваюсь, не гірше за інших. Та ще сподіваюсь, що кворум набереться, й я не єдина серед дітей буду їхать.

Оффлайн ok!

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 4664
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #52 : Июль 24, 2015, 13:31:52 »
Цікаво, наскільки охоче коні до спорту повертаються?

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #53 : Июль 24, 2015, 14:31:18 »
Я в своєї спитаю. Щоправда, 80 см, як на мене, це не спорт, а фізкультура.
Як вона охоче заходить та вимагає продовження, то їй така фізкультура подобається.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #54 : Июль 28, 2015, 08:40:42 »
Гуца кульгає на рисі, тому вже три тижні ходить лише кроком. Запалення надкісниці. Щоправда, їй це вже так набридло, що доводиться притримувати кобилу, аби не розганялась. Цієї п'ятниці перевіряла - ще ногу береже. За тиждень ще перевірю, як буде все добре, потроху введемо в роботу.

Я на Гаді освоюю недометрову висоту.

Та загальна боротьба з кровопивцями. Раніш по болотам труїли комарячих личинок; в цому році грошей ні на що не виділяють, тож ходимо всі пожовані й посмоктані. Ліс для нас зачинений аж до глибокої осені - не можна й потикатись, зжеруть.

Оффлайн ok!

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 4664
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #55 : Июль 28, 2015, 08:47:25 »
Раніш по болотам труїли комарячих личинок
:shocked: вперше про таке чую

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #56 : Июль 28, 2015, 08:53:14 »
Кукурузник літав та опилював, місцеві підтверджують.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #57 : Август 19, 2015, 12:54:53 »
Нема чого писать, бо три тижні нічого не робила. Гуцулка повернулась до роботи, натомість Галактика ногу потягла. Кульгаємо. То я з нею крокую верхи чи на корді. Треба кликати лікаря, бо щось задовго кульгає. Зі змаганнями пролетіли, буду дивитись з трибун.

Оффлайн ok!

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 4664
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #58 : Август 19, 2015, 13:22:16 »
Прикро. Одужуйте.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #59 : Сентябрь 07, 2015, 13:09:10 »
Історія №22
Гребля

В суботу їздили з Гуцею глядіти ліс, вперше за довгий час не тільки кроком, а й риссю. Що я маю сказати: на дурній кобилі це була не верхова їзда, а гребля. Щоб лише втримати її від галопу, я відкидалась назад та гребла на себе обома руками, спина й плечі досі ниють. Але то ще була контрольована подорож, аж поки ми з-під дерев не виїхали на відкрите поле. І-і-і!!! Гуца з усіх чотирьох набирає оберти прямо в небо. А мені за неї лячно, бідна стара кобилка швидко пристане, та назад буду її пхати на собі. А по прямій гальм уже нема. Тож заводжу на пашню на вольт раз. Ноги вгрузають (аби лиш не спіткнулась!), ффух, тяжко летіти, рись. Пряма - знов на злітну смугу. Два вольт, та ще й три. Тпру, досить з мене, руки болять. Кроком руш!

Чи то підбилась кобилка, чи то в мізках важіль перемкнувся, але коли я знов підняла її в рись, це було спокійне трюхикання на вільному поводі, наче в себе вдома. Ще такого дива не було. Все! Вмерла кобила! Зараз під сідлом вляжеться, та й здохне! Чи то скочити з коня та й вести її додому, чи то подивитись що далі буде.

А кобила не падає. Вліво-вправо позирає, печиво моє хрумає, шия потроху сохне. Два коли навернули кроком-риссю, але греблі вже не було. Ото дива та й годі. Поки кобила не забулась, треба буде повторити.