Автор Тема: не запрягаемая кобила  (Прочитано 17187 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Zora

  • Бывалый
  • ***
  • Сообщений: 338
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« : Сентябрь 29, 2015, 07:36:49 »
Доброго дня!

Нужна помощь с приучением молодой кобили у візок. Почали ми запрягат шину - без проблем. То пару дней запрягали борону шипами на верх - тоже без проблем, то оточили шипи вниз, тоже без проблем, даже люцерну бороновали.... но візок - катастрофа! Знайдеться тут допомога?     


Оффлайн ok!

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 4664
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #1 : Сентябрь 29, 2015, 07:55:51 »
можете закрытую уздечку попробовать для начала

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #2 : Сентябрь 29, 2015, 08:40:56 »
может, поспешили? Пробовали водить между оглобель без воза? Я бы отступила на уже изученные позиции и начала снова.

Оффлайн Summer

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3234
  • Beautiful is as beautiful does.
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #3 : Сентябрь 29, 2015, 14:14:25 »
Доброго дня!

Нужна помощь с приучением молодой кобили у візок. Почали ми запрягат шину - без проблем. То пару дней запрягали борону шипами на верх - тоже без проблем, то оточили шипи вниз, тоже без проблем, даже люцерну бороновали.... но візок - катастрофа! Знайдеться тут допомога?     

Привязати до воза (не запрягати) поряд з досвіченим конем, щоб побігала так поряд кілька днів.  Очевидно, боїться торохтіння воза.  Потім підпрягти до воза разом з спокійним конем на кілька днів, оскільки, можливо, вона також боїться, коли віз накочується на неї при зупинці. Тобто, вона ще не зрозуміла, що вона може спинити воза, якщо упреться ногами, і не навчилась це робити.   

Оффлайн Criminal Mind

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 5975
  • ниии...чего не понимаю...
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #4 : Сентябрь 29, 2015, 18:01:59 »
а если не досвидченнго коня?як тоди?

Оффлайн Zora

  • Бывалый
  • ***
  • Сообщений: 338
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #5 : Сентябрь 29, 2015, 18:54:40 »
Досвіченого коня нет, тобто ест, но тоже у візкові не надежная. И потім - тут запрягають коней за шею, ми за груді (плече). И коні не знакоми один с одним, другая кобила агресивная, мая тоже *не дружная* - одна побіє другую. Просто природная иерархия, я це знаю. Но врятли на таке пійде чужой мене мужик, плюс моя кобила 600 кілограм, чужая 400 кілограм....

Боїться візка? Вроде б и нет.... спокойно кругом ходит, треться об него, жере із него... с початку ми детку лишь запрагли и лишили 5 - 10 хвилин просто стоят и сняли упряж и кобила шла на пастбище.... Так робили декілька днів. Потім запрагли а попробовали *сарахати* візком, дишлом, лансюгами у візкові - но просто робили *бардак* - она спокойно стоїть! Я так понимаю - візка не боїться.

Суммер - зупіняется  она без проблем каждых 10 метрів - сама без команди! И даеш команду *вперед* она либо стоїть либо почне ганят галопом по кругу и якшо попробую свернут на пряму то оп8ет ж либо зупениться либо бистро вперед. И почне кудат задом, тоже любит свернут дишло на бік и сісти на него, попою поламати и конец роботи  :cry:  Инколи вуває так шо она запрется передними ногами у землу и ні шага! Упряж регулируется, візок не накочується на неї, не бьіє по ножках. Думаемо шо вона просто не хочи и не хочи, и все це робить спеціално! 

Да, Надія, так и зробімо - запрягнемо снову у борони, и побачимо.... 



   

Оффлайн Criminal Mind

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 5975
  • ниии...чего не понимаю...
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #6 : Сентябрь 29, 2015, 19:02:53 »
Запрягайте в борону....потом на борну груз и что-о дребезжащее.....вообще таких лшадей   в селе-запрягают и по пахоте гонят-до мыла....один раз.....но я не сторонница такго-сколько лет детке?жеребилась?

Оффлайн Silverado

  • Энтузиаст
  • **
  • Сообщений: 82
  • Chevrolet Silverado
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #7 : Сентябрь 30, 2015, 10:35:07 »
Всякое бывает. У меня одна кобыла запрягается, а тянуть не хочет. Сначала свечила, брали в повод и вели. Потом придумала ложится.
Рассказывали байку, про одну лошадь которая запрягалась, но идти не хотела ложилась. Так один мужик впряг ее в пару, она легла. Второй конь протащил ее и телегу пару метров. После чего кобыла тянула телегу до старости.
Со своей таких экспериментов не проводил, есть другие упряжные кони. В кобыле особой надобности нет.

Оффлайн Zora

  • Бывалый
  • ***
  • Сообщений: 338
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #8 : Октябрь 16, 2015, 17:08:02 »
То нам пощастило! Наше кобьила просто лишь б*іє до візка, но не легає!  :hehe:  В кобыле особой надобности нет - у нас да, инакше пійде на продаж, й цего Я не хочу - все же она моя мечта! Но не здаемось, пробуемо, й надеюсь на луще... 

Оффлайн Artist

  • Бывалый
  • ***
  • Сообщений: 205
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #9 : Октябрь 17, 2015, 08:56:25 »
Zora, ваша кобила просто не розуміє, що ви від неї хочете.
Найкращий спосіб заїздки у воза - це коли лоша бігає ще під кобилою на шнурку, а як підросте, то його разом з матір'ю припрягають у пустий віз. В більш старшому віці и без досвіченої допоміжної коняки заїздити у віз може бути досить складно. Навіть рисака з іподрому, який бігав в голоблях роками, заїздити у віз досить важко.
В бороні багато коней ходить залюбки, бо там немає дишля і борона ззаду не накочується, її не треба спиняти.
Можете прив'язувати в бороні до збруї якусь деревину, що імітує дишель.
Я так розумію, що в вас там фіра з дишлем, типова для Західної України, вона пуста півтони важить, довга і незручна для повертання для недосвіченої кобили. Такий віз коням часто важко зрушити і спинити, якщо вони цього не вміють. Треба цьому вчити. Якщо спиняти віз треба нашильником з задиранням голови, то ще важче, ала з наритником або підхвосником не набагато легше.
Для запрягання ліпше за все віз поставити на відкритому місці. Рівне поле без дерев - ідеально. До вуздечки з двох сторін причепити 2 корди або щось подібне. Корди повинні тримати міцні сміливі хлопці в рукавицях, які не кинуть все і не повтікають, по 2-3 чоловіки на кожну корду, скільки треба людей, щоби втримати кобилу на місці. Хтось повинен тримати віжки. Спробуйте її рушати покроково. не сіли-поїзали, а наприклад приманити відрром з вівсом, щоб вона потягнулась до нього і зробила крок, щоб занурити в нього морду. Хвалити і підгодовувати, а хлопці з кордами ходять поряд для страхівки. Коли кобила навчиться рушати і спинятися, можна робити не крок, а більше. Потім так само повертати, дуже потроху, спочатку не в бік дишля, якщо почнеться паніка, спиняєтеся і заспокоюйте і все починаєте знову. Потім можна і в бік дишля завертати. Багато терпіння і спокою, і все вийде.

Оффлайн Zora

  • Бывалый
  • ***
  • Сообщений: 338
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #10 : Октябрь 17, 2015, 13:10:03 »
Приветик!

Наша Тесла бігала с мамою у візкові, но наверное забула.....
Артіст - не знаю як де, но у нас візок дуже леееегенкий!!! Я сама, одна єго здатна перетаскати туда или суда. Так грубо має 100 кг + - , довжина візка где то 2.5 м плюс дишло. Думаю, дла кобьили весом 600 кг вообще то легенкий.
Корди повинні тримати міцні сміливі хлопці в рукавицях, які не кинуть все і не повтікають:rolf: Не знаю почему, но тут всі всі всі бояться коней!!! Якшо я слабая /болная/ то детка седит дома, бо нема кому вивести её на пастбище, напоїт, й на польудне перебити на другое місце! Й до корови пійде любой!  ;)

Виходить шо я й мій муж дуже хорошие люди, якшо це все робимо сами в двох! И вроде б получается!  :glad: 

Покроково не получаетсья!!! Все бегом та бегом, иногда даже галопом! Но, думаю є прогрес - пару дней назад ми прошли 50 метрів спокойным шагом.  Но потім орет ж БИСТРО! Но ми все ж ради шо хоч тягне! Даже на пряму! Уже так не крутится по кругу....

Оффлайн Zora

  • Бывалый
  • ***
  • Сообщений: 338
    • Просмотр профиля
не запрягаемая кобила
« Ответ #11 : Октябрь 17, 2015, 13:26:15 »
Запрягайте в борону....потом на борну груз и что-о дребезжащее.....вообще таких лшадей   в селе-запрягают и по пахоте гонят-до мыла....один раз.....но я не сторонница такго-сколько лет детке?жеребилась?

Девочке 3.5 года й нет, не жеребиласья - молодая, весною побробуємо жеребца.
Один раз борону мі тягли и по дорозе, не специально, просто так вишло, крепко царахало, страшно, мене аж вуха втікали з голови  :hehe:, но кобьила вообще без внимание! Просто себе шла....