Автор Тема: Історії з аматорського життя  (Прочитано 62590 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #36 : Май 19, 2015, 07:51:12 »
В нас з'явилася сусідка: корова. Її почали виводити на випас після зими. Довгенько її не бачили, я вже думала, чи не продали кудись.
Коні, мабуть, вже забулись, бо перший день на неї задивлялись, як уперше бачили.

Після лісових прогулянок ввела профогляд на кліщів, і не помилилась: зняла з Гуцулки нахабне створіння, що впевнено крокувало до теплого живота вгору по нозі. Знахабніли вкрай.


Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #37 : Май 26, 2015, 11:45:27 »
Історія №16
Дай дурню гроші...

Довелось кілька разів сидіти в виїздковомих сідлах. З вели-и-и-икими упорами. Там всі недоліки вилазять: коліно вгору дереться, наче його хтось на мотузці тягне, пузо вперед падає, стремена самі по собі, а ноги - самі по собі ковзають. Зате сидиш глибоко, не впадеш. Загалом мені сподобалось, і я вирішила, що одного разу таки придбаю собі.

З того часу й приглядалась на форумі. Але або розмір завеликий, або ціна відкладає мою мрію десь на потім. Взагалі я вирішила, що для моїх короткуватих ніг мені найкраще буде замовити за особистою міркою, хоча б у того ж Skidar. Але колись потім.

Аж тут вилізло Daslo - тої ж фірми, що й моя рідна універсалка, того ж улюбленого розміру, та ще й ціна виявилась дуже приємною. Та ще й майже нове, а отже, ціле й неушкоджене. Чоловік мій зойкнув, зітхнув і погодився.

Сьогодні вранці вже приміряла: на конкурну підпругу щоправда, тож приструги бовтались, як собачі хвости. Але онде моє коліно до хмар лізе, осьде я вперед подалась, а ось так можна кобилу під зад штовхнути, аби не завалювалась. Тепер мрію про вінтековські упори, та придивляюсь до підпруг. Підкажіть, якщо на універсалці 110 см, то для виїздки яка довжина має бути?

Оффлайн Texs

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3158
  • Без любви к ним ,жизнь будет не полной.
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #38 : Май 26, 2015, 19:25:02 »
см 50-55

Evelle

  • Гость
Історії з аматорського життя
« Ответ #39 : Май 27, 2015, 07:32:04 »
Цитировать
Підкажіть, якщо на універсалці 110 см, то для виїздки яка довжина має бути?
Коли мені закортіло виїздкового сідла мені підказали що дуже грубо можна прикинути розмір підпруги як "розмір універсалки поділити на два".  На нас спрацювало. Тож приєднуюсь до попереднього посту - 50-55.
(В виїйздковому особисто мені більше подобалось і краще сиділось).

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #40 : Май 27, 2015, 09:05:51 »
Де ж я таку піндюрку знайду? Менш за 70 і не бачила.

Оффлайн Texs

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3158
  • Без любви к ним ,жизнь будет не полной.
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #41 : Май 27, 2015, 17:26:07 »
Надь. в тих хто продає амуніцию. Приват або магазини. Ця піндюрка так і називається виїздкова підпруга. В мене була 45см.  якщо не помиляюсь є 50. 55. 60.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #42 : Июнь 02, 2015, 12:02:32 »
Історія №17
Як сходять зорі

Історія не про зірки в небі, та не зірки спорту, а про зорю мого коневолодіння.

На час купівлі кобили в мене була попередня домовленість про стайню, в якій вона на той час стояла (Дніпропетровська СДЮШОР), дружні підказки та порожня макітра на плечах. В перший день попередня власниця запропонувала забрати кілька тюків сіна, що залишались, а адміністратор - контакти постачальників. І це добре, бо кінь ризикував залишитись голодним - я була впевнена, що договір зі стайнею буде містити все необхідне. І було добре те, що гроші на сіно не довелось шукати в гарячці по всіх кутках.

Мене одразу потягли за руку домовлятись, який конюх буде прибирати. Це теж було несподіванкою, як і додаткова плата. Не так гроші турбували, як те, що конюха автоматично школа не постачає, і як хочеш, так і викручуйся.

За кілька тижнів я довідалась, що потрібний ще й овес, а тим часом коня годують залишками від попередньої хазяйки (що б я без неї робила?).

Амуніцію я за домовленістю брала в школі, але лише після прокату. За місяць я зрозуміла, що доведеться купувати свою чимскоріш, бо інакше я ризикувала взагалі залишитись на голому коні без нічого.

Далі вже не пам'ятаю, як довідалась, що копита треба розчищати. Чи то побачила якось коваля за роботою, чи то мені запропонували, дивлячись на мого коня. До речі, про те, що копита треба чистити кожного разу, та й взагалі чистити, я теж не одразу довідалась. Прокат і прокат, що з мене візьмеш.

Десь на периферії глистогонні, вітаміни й сіль. Що вальтрапи треба прати, а вуздечку - змащувати. Порівняно з усім іншим, це дрібниці.

За кілька місяців я довідалась, що тирсу для коней купують самі коневласники. Звідки вона бралась до тієї миті, як я стала за неї скидуватись, я не ризикнула запитати.

За півроку я дізналась, що є обов'язкові щеплення не лише для котів і собак, а й для коней теж.

За три роки довідалась, що коням треба заглядати до рота та підпилювати зуби.

Люди, що мене оточували й вели, не були поганими людьми. Просто для когось всі ці питання були як самі собою зрозумілі, хтось думав, що мені вже все пояснили, а зовсім стороннім і просто байдуже. Але добре було б у тій же школі на додачу до договору постою видавати пам'ятку для коневласників з переліком всіх обов'язків. Але з іншого боку, якби я її одразу побачила, то й не купила б нікого.


Evelle

  • Гость
Історії з аматорського життя
« Ответ #43 : Июнь 03, 2015, 09:24:14 »
Ох, пам'ятаю як це на базі, де про все домовлялись окремо. Мені в цьому дуже пощастило. Бо була Лєна, яка розписала все що треба і де це брати, і просто за руку привела до потрібних людей.  Навіть місце в складі, де зберігати сіно/овес мені запропонували. Хоча про те, що корма потрібно буде закупити зразу на рік я не знала. І з грошима в перший місяць було трожки важкувато. Ну а потім вже, з досвідом та з новими знайомствами, вносилися  зміни, вже знала до кого з чим йти, кому на що скидуватися. В телефоні з'явилися імена з помітками - сіно, овес, коваль, вет, а в комп'ютері  сторінки зоомагазинів, ветаптек та різноманітні роликі з ютуба (на кшалт від "як бинтувати коня" до "як робити внутрішньом'язовий укол"). Такі собі етапи росту коневласника: спершу дізнаєшся що потрібне коневі, потім взнаєш де це брати чи купувати, потім починаєш вчитися робити це сам (бо так швидше і якісніше).  І чим далі, ти більше розумієш як же мало ти знав , коли вперше вирішив придбати коня.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #44 : Июнь 04, 2015, 12:19:57 »
А нас комарі жруть, мухи кусають і взагалі на полі пекло. Зате викосили траву навколо будинку, і тепер маємо запас свіжого сіна.
А ще шланга завжди під рукою, і кожного разу влаштовуємо купання.

В Лелеках на цих вихідних старти. Якби могла - поїхала б подивитись. Там дуже хороше, і поля, і дерева, і лісок, і чистий піщаний пляж. А ще добра кухня (домашнє молоко, смената, вершки) і гарненькі будиночки. Ну і коні, звісно, теж є. Фото звідти з просторів інету:



Evelle

  • Гость
Історії з аматорського життя
« Ответ #45 : Июнь 05, 2015, 08:25:29 »
До речі, а де ці Лелеки? Ніколи не була, вчора намагалася гуглити - безрезультатно.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #46 : Июнь 07, 2015, 18:41:40 »
Пишу москальской мовой с планшета. В сторону Царичанки, в Китайгороде на площади с шиномонтажом поворот налево на село Рудка. Прямо до Т-образного перекрестка, на нем налево, и на первой развилке еще раз налево. Потом сколько-то прямо до указателя на конюшню - съезд с асфальта влево на грунтовку. Это уже подъездная дорога к Лелекам. По карте Рудку видно у Китайгорода.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #47 : Июнь 24, 2015, 08:00:43 »
історія №18
Відпустка

Коні у відпустці мені снилися з першої ж ночі і до останньої. Все здавалось, що їм недобре, хоча залишила я їх у відповідальних руках. Сиділа на форумі, дивилась, згадувала. Там, де ми були, не було навіть прокатних коней, аби носи помацати, тож ломка в мене була конкретна.

По приїзду після добової дороги кілька годин одсипались і рвонули. Коні були вгодовані (навіть більше ніж я очікувала), всюди порядок, красота. Одсідлала одну, другу, і назавтра боліли ноги. Після відпочинку тягло на дію, тож наступного дня вибілили стіни та перефарбували стелю. Випололи стежку, завезли сіно та тирсу. Задоволена собою, мов кіт.

Я знайшла добрий підхід до Галактики: аби не лячно було, я її називаю "моя арабочка" й чекаю відповідної поведінки. А ще на хвилі піднесення та роботоздатності першого дня начепила шпоряки й пішла воювати. Кобила здивувалась, але швидко зрозуміла, що вибрики не пройдуть, а я на галопі похапцем вчилась носок усередину, п'яту навиворіт, бо як по-старому п'ятами триматись, то зупинитись не вдасться. Тож, як у вас є схожа проблема, шпори рекомендую, дисциплінують швидко й надійно.

А ще вчора був дощ. Ми якраз на полі були. Скористались нагодою й нагадали коням, що ні грім ані блискавка, ані вода з неба не варті уваги.