Автор Тема: Лошади увп от аттестованных и неаттестованных жеребцов  (Прочитано 34252 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн RusTrak

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1223
    • Просмотр профиля
С приплодом от аттестованных жеребцов как бы более мене понятно.

Вопрос по приплоду от не аттестованных - каким образом и какие племенные документы выдаются на увп лошадей, которые происходят от таких жеребцов?

Цитировать
1.4. Забороняється  використовувати  для  відтворення ... жеребців...  (далі  -  плідники)   та   їх спермопродукцію,  які  є  не  атестованими  та  не  допущеними  до відтворення в установленому цим Положенням порядку.

1.5. Приплід,  отриманий  від  плідників,  не  допущених   до відтворення  на  відповідний  період,  уважається неплемінним,  не реєструється  в  державних   книгах   племінних   тварин   та   не використовується в селекційному процесі.

Оригинал документа здесь http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0220-06
Действует с 02.03.2006


Оффлайн Nina

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 2237
  • Свободный художник
    • Просмотр профиля
Хороший вопрос :)  А еще в эту тему можно добавить вопрос кем и какие документы выдаются на потомков неаттестованных (нигде) бельгийцев, вестфальцев, голландцев и прочих тракено-гановеров.

Оффлайн Asja

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 9974
    • Просмотр профиля
Хороший вопрос :)  А еще в эту тему можно добавить вопрос кем и какие документы выдаются на потомков неаттестованных (нигде) бельгийцев, вестфальцев, голландцев и прочих тракено-гановеров.

Да-да-да, которых периодически активно предлагают у нас к случке :yes: С криками "вот оно, будущее украинского коневодства" :yes:

А вообще, очень интересный вопрос. Я давно себе его задаю. В чём смысл аттестации, если всё равно валом продают лошадей вроде как УВП, но от неаттестованных производителей?
С другой стороны, по идее, по крови это ж всё равно УВП :unsure: В общем, у меня слегка недопонимание этого вопроса, было бы супер, если бы кто-то мог толково просвятить :yes:

Timbuktu

  • Гость
Хотілося б перенести в цю тему, як більш для цього підходящу, шматочок обговорення і, можливо, продовжити його вже тут, якщо когось іще зацікавлять подібні питання.

В іншій гілці форума я намагалася з'ясувати для себе таке:
Цитировать
Мене, наприклад, цікавить такий парадокс: зараз завдяки замороженій спермі з'явилася можливість покрити свою кобилу фактично будь-яким європейським жеребцем, включно з кращими із кращих. Балобе, Касіні, Донерхала та інших, не менш видатних жеребців (чи їхніх висококласних, але ще не таких дорогих синів\онуків) можуть доставити до вашої кобили в пробірочці, як хлопчиків за викликом . Але, якщо мені не зраджує пам'ять, атестувати для використання в УВП можна тільки жеребців, що належать до однієї з шести вихідних порід (це навіть якщо забути на хвилинку, що ніхто не буде спеціально атестувати топ жеребців в УВП, а заочна атестація, здається, вже заборонена ). Як тоді бути з розкішними бельгійцями, голандцями, французами тощо, тощо?.. Вони де-юре не атестовані в УВП, і яким би приголомшливим не було їхнє потомство, воно не може вважатися навіть УВП . Дивовижно, чи не так?

Було б цікаво почути думку спеціалістів у конярстві щодо таких неатестованих жеребців. КИМ буде вважатися їхній приплід від українських кобил?

Ось фрагмент відповіді lara:
Цитировать
в породі (хоча і відкритій) склалася певна структура і не відомо, як вона відреагує на "доливання крові" невихідних порід.

Щоб остаточно все для себе прояснити, я задала ще одне питання:
Цитировать
виходить, що на сьогоднішній день потомство таких жеребців від українських кобил не може вважатися УВП і вноситися до ГПК? І лошата з розкішним походженням (у майбутньому, ймовірно, поліпшувачі породи) будуть визнані поміссю, або, чого доброго, б/п?

А ось загалом цілком слушна відповідь Asja:
Цитировать
в том-то и "прикол" породы (любой), что в неё допускаются определённые лошади определённых пород, признаков и т.д. Согласитесь,что если бы в любую породу допускались любые жеребцы (пусть 1000 раз классные) по едиснтвенном признаку - он хороший в своей породе жеребец,то каша была бы всюду.

Я б із задоволенням погодилась, бо це просто і логічно, це те, до чого я сама тяжію. Але на жаль реальність така: каша - це і є найкраще визначення для сучасної європейської селекції. Ні для кого, думаю, не секрет, що Європа стала на шлях уніфікації порід до єдиного так званого "європейського спортивного коня". Тільки для прикладу: Корнет Оболенскі записаний бельгійським теплокровним. Його батько - гольштин, який, проте, на чверть несе кров французького селя. Мати ж Корнета наполовину голандська теплокровна (через батька), а по материнській лінії там ще "сидить" зангершайде. Якщо це не каша, то не знаю, як це й назвати. :)

До чого я веду? До того, що деякі вестфальські, гановерські (та, можливо, й інші) жеребці все ж отримують ліцензію на використання в УВП, а фактично в їхньому родоводі може бути цілий букет предків неприйнятних для УВП порід. Тоді виникає питання, чому при більш-менш однакових показниках "нечистопородності" одних жеребців атестують, а інших - ні.
 



Оффлайн RusTrak

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1223
    • Просмотр профиля
Timbuktu, насколько я помню, вестфальцы не есть исходной породой для увп, почему Вы так решили?
Но - они аттестовываются все равно. Равно как и бельгийские и т.д. См. список здесь http://www.koneprom.pp.net.ua/load/5-1-0-5
Поэтому не совсем понято, что Вы имеете в виду?

Timbuktu

  • Гость
Я знаю, що вестфальці не є вихідною породою, я хіба написала інакше? Я мала на увазі, що представники як вихідних, так і не вихідних порід насправді мало чим зараз відрізняються, бо в чистоті зараз у Європі розводять хіба що чистокровок і тракенів, решту порід уже, за великим рахунком, і породами назвати важко, бо всі несуть більшою чи меншою мірою змішані (і однотипні!) крові. Тому, щоб не дурити самих себе, треба або зовсім не атестувати жеребців, що не є УВ або ч/к, або атестувати жеребців незалежно від породи, дивлячись тільки на бажаний тип, екстер'єр і робочі якості. Тепер моя думка зрозуміліша?

Оффлайн RusTrak

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1223
    • Просмотр профиля
Timbuktu, Ваша мысль теперь более понятна, хотя изначально Вы ссылались именно на лошадей исходных пород.

Цитировать
Але, якщо мені не зраджує пам'ять, атестувати для використання в УВП можна тільки жеребців, що належать до однієї з шести вихідних порід

По ссылке на список аттестованных жеребцов западно-европейских пород - можно увидеть, что там есть разнообразные варианты по породной принадлежности, в т.ч. и упомянутый Вами Корнет Оболенский.

Оффлайн Asja

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 9974
    • Просмотр профиля
Тому, щоб не дурити самих себе, треба або зовсім не атестувати жеребців, що не є УВ або ч/к, або атестувати жеребців незалежно від породи, дивлячись тільки на бажаний тип, екстер'єр і робочі якості. Тепер моя думка зрозуміліша?

Взагалі +,- так и робиться, якщо подивитись на зазначений перелік.
Інше питання, це підхід до атестації в цілому і як це в нас відбувається.
Але маємо те, що маємо. І тут скоріше питання в тому, чому валом продаються коні від неатестованих, хай даже УВП, під документами УВП і никого це питання не турбує. Чи правомірно це взагалі? Я, наприклад, не впевнена :unsure:

Timbuktu

  • Гость
Безперечно, це неправомірно. Сотнями можна рахувати приклади, коли люди вважають, що, скажімо, рисачка+УВП=УВП... (І це ще не найгірший варіант). Я не кажу, що проблеми сумнівної породності деяких УВП чи проблеми неякісних плідників у нас немає. Просто особисто мені було цікавіше висвітлити інший бік питання - як визначати породу лошат від добротних українських маток і чудових західних плідників, які, проте, з тих чи інших причин не атестовані в УВП. Невже такі лошата менш гідні називатися УВП, ніж приплід рисаків-УВП чи тому подібних? (Це радше риторичне питання :scratch:)

Оффлайн Nina

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 2237
  • Свободный художник
    • Просмотр профиля
Я хоть и не регистратор племкниги, но свое личное мнение выскажу. Люди могут считать что угодно и сколько угодно раз называть, но если родители жеребенка не записаны в племкнигу ни в качестве племеной кобылы, ни в качестве аттестованного жеребца, то такой жеребенок получить документы УВП не должен. Если жеребец был заявлен на аттестацию, но по какой-то причине ее не прошел, значит у аттестационной комиссии были на то веские основания. Если жеребец на аттестацию не представлялся, то что мешает это сделать его владельцу. При этом совершенно не обязательно тащить в Украину жеребца мирового класса уровня Тотиласа, достаточно предоставить документы подтверждающие  право собственности на генетический материал и соответствующую заявку.

Оффлайн RusTrak

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1223
    • Просмотр профиля
Nina, ППКС  :yes:

Просто особисто мені було цікавіше висвітлити інший бік питання - як визначати породу лошат від добротних українських маток і чудових західних плідників, які, проте, з тих чи інших причин не атестовані в УВП. Невже такі лошата менш гідні називатися УВП, ніж приплід рисаків-УВП чи тому подібних? (Це радше риторичне питання :scratch:)

На мой взгляд, это будут чудесные спортивные помеси  ;)
Причем здесь УВП? С таким же успехом можно задаться вопросом - почему такие жеребята не вестфалы, не тракены, не ганновера и т.д.? Потому что для записи во все эти студбуки существуют определенные правила. Так почему их не должно существовать для УВП?

Опять же - нужно определится с конечным потребителем продукции... Спортсмену в основной своей массе все равно какой породы лошадь - лишь бы это была качественная спортивная лошадь. Но качественная спортивная далеко не всегда равно качественная племенная. А если целью есть племенная лошадь - то нужно придерживаться правил. ИМХО

Оффлайн Asja

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 9974
    • Просмотр профиля
Nina, RusTrak, ППКС

Я абсолютно не понимаю, откуда и чем объясняется это стремление всех писать УВП. Что это даст?