Автор Тема: Електронні читалки. Вибираю між ПокетБуком і Кіндлом...  (Прочитано 15743 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Timbuktu

  • Гость
В назві теми вся основна суть. Хочу купити в подарунок електронну книгу. Без зайвих функцій, на зразок музики, інтернету і решти речей, для яких існують ноутбуки, планшети та інші розраховані на це прилади. Треба просто книжка :). З НЕсенсорним екраном, без підсвітки. Звичайні "електронні чорнила".
Я зараз вагаюсь між ПокетБук Міні та Кіндл 5.



У ПокетБука простіший і приємніший інтерфейс, до того ж українізований. Кіндл же англомовний. А подарунок призначається для людини, яка англійською не дуже добре володіє. Мене трохи хвилює, наскільки легко там інтуїтивно розібратись із налаштуваннями не знаючи мови :scratch:. Про ПокетБук Міні трапляється досить багато відгуків, що, мовляв, він часто зависає і взагалі досить повільний. На кнопки ще скаржаться, тугі і "голосні". Кіндл швидкий і про технічні проблеми з ним не чула. Зате у ПокетБука більше пам'яті і велика кількість сумісних форматів, тоді як для Кіндла багато доведеться конвертувати, а користуватись читалкою буде людина, не сильно підкована у технологіях.

Хтось має котрийсь із цих девайсів? Можете поділитись досвідом? :la_la:


Оффлайн Yogi

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3350
  • Errare humanum est
    • Просмотр профиля
Хтось має котрийсь із цих девайсів? Можете поділитись досвідом? :la_la:
Лучше брать Kindle Paperwhite - крутотень с подсветкой
http://www.amazon.com/Kindle-Paperwhite-Ereader/dp/B00AWH595M
Сам себе собираюсь брать, когда моя старая накроется.

Оффлайн Нина Золотова

  • Авторитет
  • ****
  • Сообщений: 720
    • Просмотр профиля
У меня Киндл 5, до этого несколько лет был Киндл 3.
На мой взгляд, разобраться с ним очень легко даже без инструкции, особых знаний английского там не нужно. Для того, чтобы открыть-закрыть нужную книжку и перелистывать странички достаточно всего двух кнопок. Насколько я знаю, для него существует русскоязычная прошивка, но она неофициальная и если её установить, то сразу снимается гарантия.

Из недостатков могу назвать только один - хрупкая матрица. Мне пришлось заменять в своём уже два раза: то в транспорте сумку с читалкой придавили, то уронила. Она сразу же идёт трещинами. А другие читалки падают - и ничего. Правда, по гарантии мне её поменяли раз бесплатно.

Что касается форматов файлов, несмотря на то, что у Киндла их сравнительно немного, мне за несколько лет пользования ни разу не пришлось ничего конвертировать. "Родной" формат для Киндла mobi оказался очень даже распространённым, в большинстве магазинов электронных книг он есть.


Timbuktu

  • Гость
Nina-Z, дякую! Дуже корисна інформація. Щодо прошивки і втрати гарантії я знаю, тому русифікувати і не планувала. Ви мене трохи заспокоїли щодо англійської і форматів. Правда, тепер доведеться взяти до уваги тендітність книжечки...

Лучше брать Kindle Paperwhite - крутотень с подсветкой

Якраз підсвітка - це те, чого я не хочу у книжці) Майбутній читач цілий день проводить дивлячись у комп'ютери і ноутбуки. Хоча б у книжці хочеться освітлення а ля натюрель :).

Оффлайн Yogi

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3350
  • Errare humanum est
    • Просмотр профиля
Якраз підсвітка - це те, чого я не хочу у книжці) Майбутній читач цілий день проводить дивлячись у комп'ютери і ноутбуки. Хоча б у книжці хочеться освітлення а ля натюрель :).
Там подсветка совсем другая (на вид как освещенная сверху бумага, т.е. свет идет не снизу как в экране компа, а сверху), почитайте. К тому же она отключается. Для переконвертации форматов и ведения электронной библиотеки есть очень удобная утилита - Сaliber http://calibre-ebook.com/

Оффлайн Тигра

  • Авторитет
  • ****
  • Сообщений: 468
    • Просмотр профиля
Правда, тепер доведеться взяти до уваги тендітність книжечки...


У меня есть,ооочень удобная в использовании, замечательно работает, интуитивно понятна
Я бы не сказала, что она хрупкая, у меня в чехле и все замечательно

Оффлайн Yogi

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3350
  • Errare humanum est
    • Просмотр профиля
Я бы не сказала, что она хрупкая, у меня в чехле и все замечательно
Кстати, да. Родной чехол для Kindle очень удобен и хорошо защищает экран. :yes:

Оффлайн Тигра

  • Авторитет
  • ****
  • Сообщений: 468
    • Просмотр профиля
Правда, чехол я каждый год меняю, оказалось, что электронную книжку тоже можно зачитать до дыр :sarcastic:

Timbuktu

  • Гость
Там подсветка совсем другая (на вид как освещенная сверху бумага, т.е. свет идет не снизу как в экране компа, а сверху), почитайте. К тому же она отключается. Для переконвертации форматов и ведения электронной библиотеки есть очень удобная утилита - Сaliber http://calibre-ebook.com/
Ага, дякую, про підсвітку вже прочитала, що це не те саме, що підсвітка моніторів. Але все одно, я шукаю щось простіше. Два основних претендента у першому повідомленні :yes:.
А Калібром я сама користуюсь, для мене це не проблема. Але книгу купую для немолодої і не "продвинутої" у технологіях людини. Вона здатна працювати у звичних програмах, які застосовує щодня по роботі, але в іншому їй розбиратись складно, в тому числі вона не буде освоювати Калібр. Втішає те, що багато книжок і так можна знайти у форматі mobi, а щось у крайньому разі я можу для неї сама конвертувати.
Також, враховуючи майбутнього користувача книжки, я не хочу брати нічого з сенсорним екраном. Чи з купою додаткових функцій, бо використовуватись не буде нічого, окрім "відкрити книжку, перегорнути сторінку, перегорнути сторінку, перегорнути сторінку" :). В цьому випадку купувати "останній писк моди" - це як купити Астон Мартін своїй бабці, щоб вона їздила на ньому в райцентр за картоплею. Воно-то, звичайно, можна, але не потрібно :).   

О, Тигра, дякую за відгук. А який у вас чохол, не поділитесь? :la_la: Він не заважає роботі бокових кнопок?

Оффлайн Yogi

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3350
  • Errare humanum est
    • Просмотр профиля
Правда, чехол я каждый год меняю, оказалось, что электронную книжку тоже можно зачитать до дыр :sarcastic:
Как это?   :shocked:  У меня кожаный чехол на читалке уже лет 7... клипса на пояс сломалась, но сам чехол в идеальном состоянии. И это при ежедневном использовании в метро и т.д.

Оффлайн Mikky

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 4532
    • Просмотр профиля
У меня Kindle 5, брала по акции в прошлом году в комплекте с неродным чехлом. Лег как влитой, чехол удобный, не на застежке, а на резинке. Чехол стоил смешных денег, гривен 50-60, уже не помню. Родной значительно дороже вроде. Перед этим я примерила у знакомой Kindle в неродной чехол, поэтому и решилась.

Оффлайн alya_koshka

  • Бывалый
  • ***
  • Сообщений: 268
  • Мир спасет Добро :)
    • Просмотр профиля
У мене теж Кіндл - точніше 2 було. Проблем з розумінням нема ніяких - там дійсно ввімкнув-обрав книжку-перегорнув сторінку. Складнощів нема. Але екран - бью вже вдруге  :sarcastic:. Зазвичай одна точка - і весь екран іде прямокутничками взаємно незалежними. Чехол не заважає ніяк. І значно продовжує книжці життя  :yes:.
Как это?   :shocked:  У меня кожаный чехол на читалке уже лет 7... клипса на пояс сломалась, но сам чехол в идеальном состоянии. И это при ежедневном использовании в метро и т.д.

Ем. Запросто  :yes:. Читаєте щось захоплююче і сатаєте, сатаєте чехол на ниточки  :max:.

Не зважаючи на неприємності з екраном - клянчу третій кіндл у чоловіка. Бо з моєю швидкістю читання він себе за місяць відбиває. І ще часто в електронному вигляді є ті книги, яких в паперовому ще пошукати треба.
І відносно форматів - мій читав вордовський (ртф здається) пдф ну і тхт звичайно. Не знаю чи це установки чи це чоловік так нахімічив.
І ще електронні чорнила це супер. Очі правда не втомлюються навіть після багатьох годин читання.