Автор Тема: "Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.  (Прочитано 22882 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Texs

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3158
  • Без любви к ним ,жизнь будет не полной.
    • Просмотр профиля
Итак. Ситуация непонятная и для меня очень тревожная.  Лошадь кашляет. Переодически.Иногда чуть- чуть . иногда как приступами.
Предистория. Переболел 2 года назад ревнопневмонией. Фактически. Официально был поставлен диагноз -бронхит. Так как раз был скаковой сезон. Кололи тогда очень многое. Вроде помогло. На весну обострение. Кашель. сопли. температура. Слушали его два доктора.
Диагнозы:
1 -Плеврит
2- Бронхит.
И два вида лечения. Антибиотики. витамины и т.д.
Вроде помогло. Теперь вот опять кашель. Сопли есть но не зеленые. Белые. Температуры нет. Лошадь ест нормально. Не худой. не могу сказать что унылый или вялый. НО. Иногда кашель переходит в очень сильный. Особенно когда дают сено и забываю смочить его водой.
Проявляется больше после работы. но не всегда. Глистов гоняем регулярно. Сейчас держу его на травяных сборах. Даю Бромгексин. Чуть легче.Когда кашель был сильнее кололи Пенбекс. Безтолку.
Какие обследования мне надо бы сделать до приезда вета чтоб картина была лучше видна? Анализ крови? Рентген? 
Я уже измучилась.


Оффлайн Dofina

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 11061
  • Зная ваши ценности нет желания вам нравиться.
    • Просмотр профиля
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #1 : Май 26, 2015, 09:28:29 »
Анализ слизи (соплей) не делают у нас? Не в курсе точно как он правильно называется...
Может быть это дополнит картинку еще какой-то информацией?

Garmata

  • Гость
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #2 : Май 26, 2015, 09:35:42 »
бакпосев?

Оффлайн Destrie

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 10934
    • Просмотр профиля
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #3 : Май 26, 2015, 10:39:21 »
Ну что бы что то насеять со слизи слись нужно наковырять бронхоскопом непосредсвенно из крупных бронхов,иначе это будет посев всей микрофлоры которая залетает коню в нос .
Вероятно в Киеве у кого то есть бронхоскоп.

Сейчас вам нужно амерят т тела два раза в день утром и вечерем, не после работы и не после концентратов
Так же раз в день считать кол вдохов и пульс в покое и после 5 минут рыси, затем прошагнуть 10 минут и опять посчитать.
Ну и ветеринар должен прослушать легкие до и после вижения

Сколько и как конь работает ?
Сколько и где гуляет ,нормальноя ли вентиляция в конюшне ?
Есть ли пыль там где работаете ?
Проливают ли сено , какая подстилка и тд .

Скорее всего у вас осложнение после рино, возможно хронический бронхит ,воможно обструктивный .
Вероятно после рино у вас остался сухой плеврит, он останеться навсегда .

Оффлайн Tamika

  • Энтузиаст
  • **
  • Сообщений: 128
    • Просмотр профиля
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #4 : Май 26, 2015, 14:10:54 »
Texs, у нас та сама ситуація.

Посів робила на Зеленій, знайома брала мазок з носа і ротової порожнини після того, як кобила прокашлялась і пішли соплі. Висіяли тільки з носа, золотистий стафілокок. Робили проби на чутливість до антибіотиків.

Назар гордо повідомив, що бронхоскоп у нього є і бронхоскопію він може зробити, але не у моїх сільських умовах, а лише в стаціонарі і стерильних умовах  :sarcastic: Ну, якщо хочете – зв’язуйтесь, особисто я цього ветиринара можу рекомендувати виключно як лікаря для котиків-собачок, але аж ніяк не для коней. Зрештою, кому я буду щось розказувати, Ви й самі прекрасно знаєте нашу ситуацію з ветами і діагностикою.

Тромексин, канаміцин, гентаміцин, інгаляції, лазолван, пектолван, термопсис – не давали жодного результату.

Еуфілін – не більше двох тижнів, відчутно полегшив дихання, у нас були з цим серйозні проблеми.

Дексаметазон кололи 4 дні.

Діагнози – емфізема, або ХОБЛ, або ще щось  :glare:

З останнього лікування непоганий результат дав лобелон, але… він російський, це раз, і його немає, це два. А давати слід курсами, тому… Ціна була 450 грн., цього вистачає лише на 12 днів.

Про вентпульмін відгуки неоднозначні.

У Львові мені ніхто не може сказати нічого толкового стосовно лікування, підтримуючої терапії, діагнозу, врешті решт. Лише загальні рекомендації стосовно утримання - сіно промивати, якнайбільше гуляти, кобилу рухати, під дощем не мокнути... Спасіба кеп, це називається.

Оффлайн Destrie

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 10934
    • Просмотр профиля
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #5 : Май 26, 2015, 14:48:40 »
Tamika,  на дексаметозон или преднизолон сильное облегчение?
Приступы резкие вплоть до того что лошадь кашляет не затыкаясь ? Температура есть при приступах ?
Муколитики пробовали ?
Может приметили на фоне чего и после чего кашляет ?
Беклазо и сальбутамол в балончиках пробовали ?
Если да и ответ на них хороший - то скорее всего ХОБЛ аллергическо природы, он как правило на плесень, бывает на пыльцу.

А выгул сено и тд , ну это основа того что бы не идеть вечно на препаратах

Оффлайн Tamika

  • Энтузиаст
  • **
  • Сообщений: 128
    • Просмотр профиля
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #6 : Май 26, 2015, 15:08:52 »
Віка, так вигул-сіно-пилюка, то все само собою і без прив’язки до хвороби має бути. Ну, сіно я не мила раніше, але воно у мене ніколи не було таке, щоб мити.

На декс взагалі реакції не було. Як кашляла, так і кашляла.

Кашель – мені важко сказати, 20-25 раз за приступ, це максимум. А переважно – 3-4, після їжі (овес промитий). Але буває таке, що видно, що кобилі важко вдихнути, задихається, таке еееехххках.

Температури не було протягом всієї хвороби, від моменту коли нам в листопаді ставити трахеїт, потім бронхіт, потім бронхопневмонію, потім емфізему. Але ситуацію з діагностуванням я максимально коректно і літературно описала.

Балончики не назначали, самовільно не пробувала.

Взагалі, мені дуже важко визначити якусь закономірність, від чого залежить кашляє кобила чи ні, хоча я в неї щодня. Це не залежить від погоди, пилюки, не завжди вона кашляє чітко після їжі. Єдине, що під сідлом – не кашляє, на корді не кашляє, тільки фиркає, а от коли пасеться – може кашляти. Після пробіжки можуть з’являтись соплі – біла піна, не густі.

Оффлайн Destrie

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 10934
    • Просмотр профиля
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #7 : Май 26, 2015, 15:30:50 »
Tamika, если дать нагрузку больше обычного-  кашель сильнее ?


Мазки с носа - ни о чем ,стафилокок я могу насеять с любого человек с кожи  :sarcastic:

Оффлайн Алльо:)

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3462
    • Просмотр профиля
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #8 : Май 26, 2015, 20:54:02 »
не можна бездумно пихати "проти кашлю" все підряд. Особливо, якщо
кобилі важко вдихнути, задихається, таке еееехххках.
Це вказує на наявність бронхоспазмів, на порушення в дихальних шляхах.
Щоб не вантажити зайвою інформацією і зовсім коротко, то схема повинна мати відповідну послідовність:
- препарати та інгаляції для зняття бронхоспазму чи запального набряку;
-  муколітики, що розріджують слиз і відхаркуючі, що сприяють його виведенню;
-  протизапальні препарати, які мають не допустити рецедивів загострення.

Якщо коню дихати важко, якщо він задихається, а ви на цьому тлі напічкаєте його, до прикладу АЦЦ, то ефект може бути цілком протилежний.

Оффлайн Tamika

  • Энтузиаст
  • **
  • Сообщений: 128
    • Просмотр профиля
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #9 : Май 27, 2015, 08:49:41 »
Tamika, если дать нагрузку больше обычного-  кашель сильнее ?


Мазки с носа - ни о чем ,стафилокок я могу насеять с любого человек с кожи  :sarcastic:
Ні, Віка, кашель не посилюється в такому випадку. Я б, навіть, сказала, що навпаки - їй легше, коли вона рухається, без різниці чи навантаження сильніше, чи звичайне. А от якщо стоїть, робиться гірше. Стоїть тільки у випадку такої погоди, як сьогодні: +10 і безперервний дощ, що періодично переходить у зливу. Тобто я її все одно випускаю, але на годину-дві.

Вет який її знає з 1,2 року і знає в яких умовах вона утримувалась, запевняє, що вона мусила бути «підірвана». Зрештою, мені ніколи не подобалось, як кобила дихає, але вет все списував на «жирная, как свинья». Зараз вона схудла, і видно, що це пішло на користь, стала енергійніша, незважаючи на дихання, суттєво менше потіє. Але ребрами не світить, нормальна така комплекція.

не можна бездумно пихати "проти кашлю" все підряд. Особливо, якщо
кобилі важко вдихнути, задихається, таке еееехххках.
Це вказує на наявність бронхоспазмів, на порушення в дихальних шляхах.
Щоб не вантажити зайвою інформацією і зовсім коротко, то схема повинна мати відповідну послідовність:
- препарати та інгаляції для зняття бронхоспазму чи запального набряку;
-  муколітики, що розріджують слиз і відхаркуючі, що сприяють його виведенню;
-  протизапальні препарати, які мають не допустити рецедивів загострення.

Якщо коню дихати важко, якщо він задихається, а ви на цьому тлі напічкаєте його, до прикладу АЦЦ, то ефект може бути цілком протилежний.


Некоректно написала. Кобилу лікувало 3 ветеринарів. Кожен з них призначав свою схему лікування, і наскільки можу проаналізувати, вони дотримувались запропонованої Вами схеми. Бездумно пхати все на купу ніхто й не думав. Просто іноді організм не відповідає не лікування і знайти причину цього досить важко. У нас неможливо зробити рентген (а я б хотіла глянути легені, а не простукувати чи слухати), про ситуацію з бронхоскопією написала, аналізи крові ми робили постійно (все в межах норми, окрім моноцитів), аналіз калу на яйця глистів негативний. Мені порадили, оскільки я незадоволена лікуванням, цитую – викликАти собі хоч лікаря Левицького. От. Ну, все логічно, нефіг заводити коня, якщо до тебе, у випадку чогось, не приїде лікар Левицький  :sarcastic: Або нефіг лікувати, теж варіант  :sarcastic:

Оффлайн Алльо:)

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3462
    • Просмотр профиля
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #10 : Май 27, 2015, 10:24:45 »
Моя особиста думка: Левицький розуміється у бронхозахворюваннях приблизно так, як я в зоряних війнах.
Ще одна виключно особиста думка: з таких питань варто консультуватись з Костею Гордовським. В усякому разі, коли йшлось про нашого емфіземника, то Герун сам його запрошував для додаткових консультацій.   

Tamika, значно полегшують дихання інгаляції зі звичайної мінеральної води чи дистильвана вода з додаванням сальбутамолу (вентолу). Перевірено.

Оффлайн Destrie

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 10934
    • Просмотр профиля
"Заезженная тема" Кашель. Нужны советы.
« Ответ #11 : Май 27, 2015, 12:58:26 »
Tamika,  а в каких дозах был декс ?
Кобыла постоянно подкашливает или все таки нсть приступы когда ей значительно хуже?
И чт все таки было с ней раньше?
Посчитайте пульс дыхание в покое после нагрузки и после отшагивания.

Рентген такого размера и мошьности  , есть наверно только там где есть стационар для лошадей, короче Левицкого легче достать  :sarcastic:

Бронхоскоп покажет больше чем рентген в вашем случае