Автор Тема: Мовне питання  (Прочитано 21482 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Imeninnik

  • Авторитет
  • ****
  • Сообщений: 370
  • На небе, только и разговоров, что о море...
    • Просмотр профиля
Re: Мовне питання
« Ответ #12 : Декабрь 20, 2007, 12:11:04 »
Ну ось, таки зробили.
Ну давайте, вяляйтє! Хто там хотів....?


Оффлайн Invisible

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3101
    • Просмотр профиля
Re: Мовне питання
« Ответ #13 : Декабрь 20, 2007, 12:12:14 »
Ну ось, таки зробили.
Мгм. Хай буде на видноті, може ще колись подібні дискусії виникнуть...

Оффлайн Imeninnik

  • Авторитет
  • ****
  • Сообщений: 370
  • На небе, только и разговоров, что о море...
    • Просмотр профиля
Re: Мовне питання
« Ответ #14 : Декабрь 20, 2007, 12:43:49 »
Добре, дякую. ;)

Оффлайн Black Unicorn

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 0
  • A scattered dream that's like a far-off memory
    • Просмотр профиля
Re: Мовне питання
« Ответ #15 : Декабрь 20, 2007, 14:29:46 »
Я украинский язык не люблю. В кругу друзей мы можем друг над другом поприкалываться, типа не матерись, говори нормально и т.д. Но это приколы и сугубо между нами. Я признаю за каждым человеком разговаривать на том языке, на котором он хочет. И не вижу никакой проблемы в использывании укр.языка, тем более что понимаю я его без проблем. Конечно, порой проскальзывают и у меня укр.слова, тем не менее предпочитаю писать и говорить по-русски. Как-то легче и привычнее (при том, что в школе всегда учила укр.язык, а русский только в трех классах, и то где-то 4-5 лет назад). Но если ко мне человек обращаеться на украинском, могу ответить на украинском.
Ненормальный язык - это исковерканый язык. Ненормальный язык - это все эти типа албанские интернетные сленги. Поэтому говорить, что тот или иной язык это ненормально - более чем некоректно. И не делает чести автору, а наоборот, выставляет его недалеким человеком...не в обиду.

Оффлайн Tuluza

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 4618
  • Пролетариат
    • Просмотр профиля
Re: Мовне питання
« Ответ #16 : Декабрь 20, 2007, 15:12:57 »
Говорю українською мовою з сім"єю. Роійською говорю взагалі, бо батьки були російськомовні і навчання так само. Пишу обома мовами, діти білінгви. Це взагалі не проблема для розвиненої людини.
Мені не подобається, коли мова, якою я говорю з дітьми, називається ненормальною. І так само вважаю, що ненормальних мов не буває, буває звичайний рагулізм, який демонструють люди, які не думають, що вилітає з їхнього рота.
Але це їхня біда, хто ж винен...

Я говорю по-украински в семье. И я говорю на русском вообще, ибо я выросла в русскоязычной семье и училась в русскоязычной школе. Пишу на обоих языках и дети у меня билингвы, это не проблема вообще-то.
Мне не нравится, когда язык, на котором я говорю с детьми называют ненормальным. И я тоже считаю, что ненормальных языков не бывает, бывает элементарное жлобство, которое в обществе показывают люди без труда задуматься, что они декларируют. Но это их проблемы.


Fabiola

  • Гость
Re: Мовне питання
« Ответ #17 : Декабрь 20, 2007, 15:47:38 »
Народ, дякую, що вступилися...я тут трошки пропустила...так вже сталося, що мабуть тільки ми з Сергієм постійно тут пишемо українською (я поки що нікого не бачила :yes:)...я розумію,що де-хто може не розуміє,може не любить її, але...чому б просто не сказати це трошки коректніше...я ж  нікого не прошу відповідати мені тією мовою, якою пишу я...я вільно володію російською (краще за рідну)...я російськомовна в реальному житті і примусити мене спілкуватися з кимось українською, якщо навіть мій опонент розмовляє саме нею, мене дуже складно...в реальному житті рідна мова в мене більше схожа на "ненормальну"...північно-східний типічний суржик...починаю стопоритись,заікатись,слів не підберу доречних...але дуже хочу в майбутньому все-таки почати розмовляти українською вільно, в своїй власній сім'ї я хочу виховувати своїх дітей саме розмовляючи українською...так,я вірю в те,шо Україна починається саме з тієї маленької ланочки під назвою "сім'я"...так як і інша країна починається зі своїх людей...можна багато чого говорити на цю тему...бити п'ятами себе в груди, шось доводити...та чи є сенс...кожен живе своїм життям,кожен встановлює для себе свої пріорітети...і мені абсолютно все-рівно хто як розмовляє...китайським?нема питань - попросимо модераторів вбудувати в сайт який небуть Переводчик :sarcastic:...хіба мова заважає спілкуватися з іноземцями? ;)


А взагалі,Вован (ну той шо владвован :girl_haha:)все-таки вірно сказав, що різні мови додають колориту цьому форуму...це свідчить про різносторонність та "різношерстність" нашого невеличкого,але постійно збільшуючогося (о ляпнула :rolf:) колективу...гадаю, що це скоріше плюс аніж мінус...українська і до польскої недалечка...може й ближній захід до нас приєднається колись 8)... (ближній схід і так вже в надлишку,он навіть почали українську запльовувати...)

Оффлайн Black Unicorn

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 0
  • A scattered dream that's like a far-off memory
    • Просмотр профиля
Re: Мовне питання
« Ответ #18 : Декабрь 20, 2007, 16:23:42 »
Цитировать
бити п'ятами себе в груди
эээ? п'ятами? может, кулаками все-таки?   :smile3:

Оффлайн Invisible

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3101
    • Просмотр профиля
Re: Мовне питання
« Ответ #19 : Декабрь 20, 2007, 16:26:51 »
Ух ти, як Fabiola гарно написала  :smile3:
Цікаво, ця тема починалася як обговорення мовного питання на форумі (саме тому і опинилася у цьому розділі), а перейшла у розмову про українську мову у житті :)
Якщо повертатися до форума, то особисто я дуже радий, що українська мова тут почала з'являтися. В принципі я теж достатньо спокійно ставлюся до того, якою мовою люди спілкуються чи як до якої мови ставляться (окрім випадків, коли мову ображають публічно). Але мені дуже не подобалася ситуація, коли люди тут писали російською мовою, хоча для них явно легше було би писати українською (були такі випадки). Навряд чи таку ситуацію можна назвати прийнятною для українського форуму. Сподіваюся, що тепер такого більше не буде  :smile3:

Fabiola

  • Гость
Re: Мовне питання
« Ответ #20 : Декабрь 20, 2007, 16:45:39 »
Цитировать
бити п'ятами себе в груди
эээ? п'ятами? может, кулаками все-таки?   :smile3:

то чим дістане хай тим і б'є!!! :sarcastic:

Оффлайн Сергій

  • Энтузиаст
  • **
  • Сообщений: 97
    • Просмотр профиля
Re: Мовне питання
« Ответ #21 : Декабрь 20, 2007, 17:11:35 »
   Приємно, що адміністрація відреагувала корректно та мудро, бо дійсно не можна допускати грубостей на сайті, а нам і самим потрібно бути більш чемними один до одного. Підтримаю Invisible в тому, що бан був би вже занадто... нехай цей випадок просто стане в подальшому всім за урок....
   Хочеться трошки більше розвинути тему, а задля цього приведу свій досвід з найбільшої локальної мережі нашого міста, але попередньо поясню... Щодо моєї думки про мову : сам спілкуюсь з російськомовними знайомими російською, а загалом українською і вважаю важливим зробити наголос на тому, що бажання розмовляти в своїй країні на своїй мові є природнім і зовсім не означає нелюбов до інших мов та народностей ( в нашому випадку російської), бо це питання вибору кожного і винити тут ні за що. Так сталося, що ми несемо важкий тягар минулого, особливо часів СРСР... була така сторінка, але ж час становитись розумнішими і тут як раз мій приклад : завжди ( підкреслю - завжди !) так виникає, що образи линуть у бік української мови... чи не дивно - україномовних звинувачують у нацизмі, називають бандерівцями та таке інше непомічаючи не те що своєї некультурності, а часом і злості...? От в порівнянні з тим, що робиться в локальній мрежі м.Суми наш випадок - то все квіточки... Я вже перестав сперечатись, бо в зворотніх відповідях чув і лайку і особисті образи... ламали мені аську, а без фаєрвола годі й комп"ютер включати  :rolf: але й те марно.... З недавнього прикладу : зробив хлопець локальний сайт про український продукт ( музика, кіно, тощо...) зовсім невинний, так йому повісили замість головної сторінки картинку розірваними геніталіями, а потім прийшлось переробляти і весь сайт... А про ті розмови що на форумі йдуть я вам краще не буду розповідати, хоча зараз вже легше - адміністрація стежить за порядком, а було, що просто слова українською мовою викликали нескінченний потік бруду - сказати, що то російська мова була не можу, бо поважаю її не менше, от тільки неповажаю людську безглуздість...
   Тож приємно, що тут стільки розумних людей і вважаю, що всі ми будемо відноситись один до одного поважно і таким чином вичерпаємо цю тему....  :yes:
  З повагою....   :smile3:

Алльо:)

  • Гость
Re: Мовне питання
« Ответ #22 : Декабрь 20, 2007, 21:31:22 »
немає питання мови (мов).
Є питання культури.