Автор Тема: Історії з аматорського життя  (Прочитано 63967 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн OSA

  • Авторитет
  • ****
  • Сообщений: 765
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #72 : Сентябрь 24, 2015, 11:17:12 »
Ага:) а ще - коли спиняю кобилу, то валюсь наперед замість відхилитись назад
+2... Напевне ці вади ходять у парі. Тому мене не всі коні розуміють відразу. І замість зупинки, на коні на котрий бачить мене вперше, можу отримати прискорення. (Наші всі звикли, тому з ними непорозумінь не виникає. ) 


Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #73 : Сентябрь 25, 2015, 08:34:17 »
В нас на стрибках виникла проблема - кобила навчилась відвертати вліво, й робить це дуже майстерно. Обов'язково перший бар'єр, хоч і на землі лежить, потім з кожним підйомом палички все гірше й гірше. Нагадую, в нас зараз максимальна висота 80 см.

Зате вона дуже добре показує розщот: з якого місця можна безпечно чкурнути, аби не вписатись в стійку. Поставили зліва від бар'єру палички - одразу зметикувала й розвернулась раніше.

Хлист у мене є, але за ті три секунди мені треба всидіти на дикій козі, вивернути її та сісти рівно. Нібито вже й пізно хляскати, думала я, це ж треба або одразу, або ніколи. Читачі мої любі, ніфіга не пізно, вона дуже розумна тварина, і коли я наплювала на три секунди та таки вперіщила, вона все чудово зрозуміла. Якщо до цього їдемо, підходимо до небезпечної відстані (де якраз можна викрутитись), я загрозливо помахую хлистом - вона сприймала це як команду розворот на задніх, то тепер показую хлист - з вух вилітають таргани й погані думки, а кобила налаштовується на стрибок. З мене спортсмен ніякий, я можу проїхати лише на самовозі, тому доведеться таки ляскати. Сьогодні вистачило одного удару за все тренування, сподіваюсь, післязавтра не доведеться жодного. Це як зі шпорами: слід лише показати, що в тебе є що протиставити, і далі можна обходитись без них.


Історія №23
Виправдувальна

Не хочу розгубити читачів лише від того, що я намагаюсь чесно розповідати про все без прикрас. Тому спробую пояснити свої думки щодо фізичних покарань.

Я вважаю, що з конями до пряника обов'язково треба додавати пілюлю. Якщо виникає проблема, вирішувати її жорстко й негайно. Буду панькатись - буде гірше, й все одно закінчиться гіркими ліками, тільки в більшій кількості. Це безпека моя й мого коня, однією ласкою далеко не пройдеш. Ні в якому разі не профілактика, чи за погане здоров'я, чи за переляк он того страшного дерева - це пряники можна й треба роздавати просто так. Але кінь має знати, що завжди вирішує людина.

А ще я маю завжди зберігати спокій. Покарання має бути чітко зважене й лише за діло. Там, де можна обійтись, краще обійтись, наприклад, позаду їде машина - я зійду з дороги й тихим голосом говорю з конякою. Але де не можна обійтись - вагатись теж не можна.

Наприклад, в сьогоднішніх стрибках я була впевнена, що ніщо в кобили не болить, нічого такого не вилізло під час розминки. А розворот замість стрибка - це вже завчена улюблена дія.
Або інший приклад: в Гуци була звичка під час сідлання страшно клацати зубами. При цьому вона прихоплювала повід, один вже майже розгризла. Тож за таку дію я її ляскаю долонею по плечу, можу прикласти доволі сильно. Досить швидко кобила зрозуміла, й зараз досить грізного оклику.
Галактика не любить стояти, коли на неї залазять. Я розвертаю морду до себе, й, якщо не стоїть, то стрибаю однією ногою по землі, іншій в стремені, поки їй не набридне вертітись навколо мене. Ні ляскання, ні крику - можу тихо примовляти: сті-і-ій.
А буває, коли їй зовсім не хочеться стояти (комарі), і вона бігає в руках. Це вже небезпечно, тому я можу й за повід смикнути, й хлистом по плечах, і нагримати. Зупинилась - погладила, залізла.
Заходимо до стайні. Кобила може підтягать, я поводом відпрацьовую як гумовим: назад, назад - головне збити її з ритму. Без смикання.
Їдемо в лісі на новій ділянці. Все навкруги страшне. Я тихо промовляю до кобили, розказую їй щось, тримаю повід коротко, але не натягую, даю їй поозиратись.
Їдемо в тому ж лісі вже не вперше. Та сама купа сміття й досі страшна - нога, нога, можу ще й нагримати зверху, й хлист показати.
Бачила, як інші за закидку наказують коня поводом, ударом трензеля по зубах. На мою думку, це небезпечно для конячого рота, то краще по товстій дупі хлистом. Взагалі верхи за повід можу цмикнути лише по необережності, коли втрачаю рівновагу абощо. Дуже сварила дівчат, коли в них стрибали руки. Поки цмикали - відпрацьовували на корді, аби за повід не хапались, лише потім віддавала.

Сподіваюсь, я таки не людожер (чи конежер?).

Оффлайн ok!

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 4664
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #74 : Сентябрь 25, 2015, 09:07:41 »
Тому спробую пояснити свої думки щодо фізичних покарань.
вцілому згідна. Тільки є специфіка в поведінці кобил - вони ображатись вміють. Жеребці самі звикли силу застосовувати, випробовувати в певній мірі, тому з декотрими доводиться використовувати покарання. А от кобіли створіння настрою, з ними його використовувати варто вкрай делікатно.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #75 : Сентябрь 25, 2015, 09:40:11 »
Поки що я бачу, як ображається Гуцулка, коли виводжу Галактику, а її лишаю.

Але, згадуючи, як я боялась залазити верхи на Гадю, потім боялася галопу, потім боялася сама до лісу ходити.. бачу прогрес, але кожного разу це було переступання або через себе, або через кобилу. Поки що ми краще й краще розуміємось, отже, я рухаюсь в вірному напрямку.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #76 : Сентябрь 28, 2015, 08:53:41 »
В неділю знову були на базі, і я знов цілувала пісок. До Лелек назбираю тортів на цілу кондитерську. Ще не впевнена, що взагалі туди поїду з конем, а не лише подивитись. В будь-якому випадку продовжу мучити її й себе, бо, якщо я хочу в себе залишити цю кобилу, то маю рухатись вперед, інакше буду рухатись назад. Я вже пройшла шлях:
 - страшно стрибати;
 - страшно на ній до лісу їздити;
 - страшно галопувати;
 - страшно верхи залазити.
Зараз ідемо в обратному напрямку, і я розумію, що то була моя помилка, коли я два роки назад перестала стрибати. З того все й покотилось, зараз починаю з нуля.

А ще захворіла собака, попри всі щеплення, на піроплазмоз. Останні три місяці я її нічим не обробляла, і ось вона, осінь, разом із кліщами. Одного прямо в клініці зняли.

Оффлайн ok!

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 4664
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #77 : Сентябрь 28, 2015, 09:21:30 »
А ще захворіла собака, попри всі щеплення, на піроплазмоз. Останні три місяці я її нічим не обробляла, і ось вона, осінь, разом із кліщами. Одного прямо в клініці зняли.
щось цього року кліщі надто активні :(

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #78 : Сентябрь 28, 2015, 09:31:45 »
Таки так, навесні ніякі обробки не допомагали - щось да вчепиться.
Шкодую, що вчора її одразу не відвезла. Думали, щось десь прихопила й отруїлась.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #79 : Октябрь 01, 2015, 08:08:15 »
Собака через хворобу отримала дошкульний удар по ниркам, наразі оклигала, але через примусове обмеження руху ображено гавкала, коли ми на полі їздили без неї.

Галактика кілька день стояла, так вийшло. Але чи то я сміливіша стала, чи що інше, ми сьогодні одробили дуже добре, ніяких вибриків. Я вчилась оддавати руку. Найкраще це в мене виходить в напівпольовій посадці, але я тоді не можу кобилу випхнути ногами, тож стрибали лише на її бажанні стрибати.

Вчора передивлялась аматорські старти. Перестала боятись, що на тлі інших буду глядітись наче лантух. Всі ми лантухи. Але чим ближче година ікс, тим мене сильніше дрижаки хапають.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #80 : Октябрь 04, 2015, 08:41:28 »
Вчора мені розповіли, що ми Гуцу, виявляється, давно здали на м'ясо. Люди цей щоденник не читають, бо не верзли б дурниць, але ось фото з минулої суботи:



Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #81 : Октябрь 04, 2015, 20:11:57 »
В мене з'явився шанс показати нас із конем достойно на змаганнях. За підсумком сьогоднішніх тренувань, ми великими кроками наближаємось до мети - проїхати ввесь маршрут і не бевкнутись. Принаймні пісок сьогодні не цілувала, і взагалі нас тренер похвалив.

Історія 24
Теорія відносності

Ото, значить, нам тренер задрала неймовірну висоту - аж до неба. Я запищала, що ніколи й нізащо, а вона таки загнала нас носаками. За звичай я на такому відключаюсь і вмикакюсь вже після щасливого (або не зовсім) приземлення, але на цей раз мої нерви відхопили по повній, кожен крок галопу я себе тримала дужче ніж коня, аби-сь не звернути. Відкарбувалась кожна мить, хай йому грець. А потім ще й ще, на мої попискування звертали уваги не більш ніж на комарів.

І ось нас відпустили. Дякую тобі, боженьку, що ми не вбились! А що це? Висота, яку ми брали штурмом, вийшла..  по коліна. Там стояв наш чесний недометр, смішно глянути, соромно дивитись. Але тільки-но я уявила, як ми його стрибали, планка швидко перескочила сантиметрів з тридцять вгору, от вам хрест! Як повз їдемо - півметра, як стрибати - півтора. Все у цьому світі відносне.

Дивлюсь жашківські джокери на 130-140. І такі-сякі, їхать не вміють, коней не тримають і взагалі лайдаки дома не тренуються. Потім дивлюсь аматорські й дитячі: ну й нехай що закинувся, ну й нічого що наваляв цілу купу, зате до кінця доїхав! Молодець! А впав - головне що живий-здоровий. Кінь відмовився стрибати? Не біда, є над чим працювати, наступного разу краще буде! А кожний, хто проїхав нулем, хай косо-криво, хай на чесному слові свого коня - герой! Бо вони мені ближчі за недосяжних КМС-ів, серед них я бачу себе. Все відносно.

У хижаків зір бінокулярний, себто вони можуть зосередитись на цілі й визначити відстань дуже точно. При цьому їх зіниці дивляться в одну точку. У коней з цим трошки гірше, зате в них бінокулярний слух. Чесно, Галактика наводить вуха наче локатори, вони майже перехрещуються. Треба ж знати, як далеко конеїд за кущами сховався.

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #82 : Октябрь 06, 2015, 12:22:13 »
На нашому полі з травою та без натяку на пісок я ще не падала. До сьогодні.
Триматись за повід до останнього - це добре. Я витягаю свою верхню частину тулуба, і приземлююсь дуже м'яко, зі стільця впасти було б твердіше. Далі можна пускати, далеко не втече.
З іншого боку, за цей місяць я зрозуміла, нащо потрібні рукавички. Пальці роздерті через той самий повід, сьогодні зідрала стару вавку, кров усі пальці залляла. Фе.
Не можу зрозуміти, чому роздираю середній палець? Повід зазвичай проходить між мізинцем та безіменним.
Що в нас сьогодні було доброго: мені вже не так лячно падати. Та й стрибати теж.
Ще який досвід: коли кобила відвертає й починає козлики, я сильно втомлююсь. Здається, що там - три секунди й все, але чи то тримаюсь усіма м'язами, чи ще чогось, захекуюсь, наче сама стрибаю з кобилою на спині.

Відкриваю тоталізатор: доїду я до кінця маршруту на лелеках, чи мене знімуть за дві закидки (див. зверху теми).

Оффлайн Nadiya

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 1250
  • nadiya_dp@mail.ru
    • Просмотр профиля
Історії з аматорського життя
« Ответ #83 : Октябрь 07, 2015, 12:51:32 »
Дякую читачам за підтримку, але наше переможне повернення до кінного спорту знов відкладається. Вчора повернулась із роботи з температурою, зараз лежу з грипом.