Автор Тема: Обговорюємо систему освіти.  (Прочитано 93719 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Fabiola

  • Гость
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #300 : Февраль 27, 2016, 11:01:23 »
Я за ученых не знаю, а вот за то, что результаты учеников таких школ в мире признаны одними из высоких, а по некоторым предметам даже в лидерах - это я знаю. :)


Оффлайн Poni

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 17658
  • Школа общения с лошадьми "Экви-Вита"
    • Просмотр профиля
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #301 : Февраль 27, 2016, 11:02:18 »
И сколько финских ученых Вы знаете?)))
:facepalm:
огосподи...зря Вы сказали о своих дипломах :sarcastic:
Видимо, нужно получить еще парочку, чтобы понять, что не школьное образование определяет степень развития национальной науки.
И наличие ученых, чье имя известно широкой мировой общественности, вовсе не означает, что наука в стране находится на высоком уровне.

В 2012 году Финляндия заняла третье место среди 142 стран в области развития информационных технологий.
На 31 декабря 2011 года население составляло 5 401 267 человек.
В 2010 году страна была на первом месте в списке «Лучшие страны мира»
Финляндия входит в передовую группу стран мира по показателю ВВП на душу населения — 34 585 долларов США.
Промышленность, ориентированная на экспорт и качество. Развитый сектор хай-тек. Первое место в мире по производству бумаги. Быстрое восстановление объёмов экспорта после рецессии. Низкая инфляция, временами ниже 2 % в год. Растущая инвестиционная привлекательность.
В 2013 году, на основании отчёта органа Совета Европы по борьбе с коррупцией «GRECO», а также исследованиях немецкого отделения компании Ernst & Young, Финляндия оставалась одной из наименее коррумпированных стран.

Fabiola

  • Гость
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #302 : Февраль 27, 2016, 11:07:44 »
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/world_news_america/8601207.stm

Сорри, я снова в библиотеке. Нашла пока что такое. Наберите в гугл Finlands school success. Желательно почитать англоязычные источники. Гугл-переводчик в помощь .

Fabiola

  • Гость
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #303 : Февраль 27, 2016, 11:40:15 »
В целом я считаю, что такая учёба как в Финляндии будет давать подобные результаты только в симбиозе с соответствующим воспитанием в семье, обществе, уровнем жизни ... Понятное дело, что если сделать такую школу к примеру у меня в Сумах, дети в ней забьют большой болт на учёбу в первый же месяц. Все должно меняться в общей системе. И социальной и мировоззренческой. У финов совсем другой подход к жизни и социальным проблемам, чем у нас.

Оффлайн Kat

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3869
    • Просмотр профиля
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #304 : Февраль 27, 2016, 11:52:07 »
Цитировать
Хотя меня на последней работе убедили ,что и в филологии можно найти систему, хоть и кривенькую
Будь-яка мова - це система, з чіткою структурою.

Одна з проблем нашої системи освіти - це кадри. Хороший вчитель/викладач, фанат своєї справи, який не тільки сам обожнює предмет, але й вміє пояснити його іншим, та працює саме з тією віковою групою, яку добре знає та розуміє, здатен зацікавити  95% аудиторії. Тому мета - переформувати систему освіти таким чином, щоби у навчальних закладах будь-якого рівня працювали відповідні люди. Забезпечити їхній пошук та, головне, мотивацію не тільки прийти працювати до школи/університету, але й залишитися там довше, ніж на рік-два - це одна мета реформ, які необхідно провести у освіті.

Але жоден геній від педагогіки  не зможе зацікавити/ навчити тих, то вирішив, що йому це не треба, і взагалі не ходить на уроки/пари. Або фізично присутній, але думками у іншиї світах, книжках, гаджетах. Тому друга мета - популяризувати коледжі та інші заклади середньої ланки / способи навчання, а також запровадити більш жорстку систему контролю, щоби люди вчилися саме там, де їм потрібно, а не перелазили з курсу на курс до кінця університету. Щоби "купити оцінку" було неможливо на жодному етапі: поступлення, заліків-іспитів, диплому.

Крім цього, слід шукати способи впливу на ринок працевлаштування, адже оголошення типу: "Шукаємо менеджера, з вищою освітою, знанням іноземних мов, досвід роботи від 3х років, вік 20-25", незалежно від того, кого шукають насправді - секретаря, продавця в магазин чи працівника складу, створює нездорову атмосферу. Високі вимоги повинні відповідати нормальній роботі та відповідній зарплатні.

Poni, а в якому інституті ти вчилася?


Оффлайн Tuluza

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 4618
  • Пролетариат
    • Просмотр профиля
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #305 : Февраль 27, 2016, 12:25:48 »
Оценки в финской школе не имеют зловещей окраски и требуются только для самого ученика, применяются для мотивации ребенка в достижении поставленной цели и самопроверки, чтобы мог улучшить знания, если пожелает. Они никак не отражаются на репутации учителя, школы и районные показатели не портят.
И сколько финских ученых Вы знаете?)))


Я знаю)))). Линус Торвальдс))))

А самый-самый ученый Агрикола наверное :sarcastic:

Оффлайн Poni

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 17658
  • Школа общения с лошадьми "Экви-Вита"
    • Просмотр профиля
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #306 : Февраль 27, 2016, 13:26:42 »
Poni, а в якому інституті ти вчилася?
Харківський Державний Технічний Університет Будівництва та Архітектури. Факультет інженерно-гуманітарний. Спеціальність - менежмент у виробництві. Закінчила у 2000 році, отримала диплом спеціаліста за спеціальністю "Менеджер-економіст". На п'ятому курсі також закінчила курси підвищення кваліфікації у Національній Академії державного управління при Президентові України. Спеціалізація "Менеджмент у малому бізнесі".
Навчання на тих курсах - то окрема дуже весела сторінка мого студентського життя. З п'днадцяти ВНЗів набрали по два-три студенти з останніх курсів. Чому туди потрапила, я навіть не знаю :sarcastic: Якісь тести ми проходили мабуть, не пам'ятаю вже. З нами вчилися філологи, хімики, фізики, інженери, педагоги, агрономи, будівельники літаків, тощо. Курси тривали три місяці. Щоб отримати сертифікат, потрібно було написати бізнес-план. Це було замість екзамену. Як його писали ці бідні філологи та агрономи - це треба було бачити. До кінця довчилися небагато. Добра половина зійшла з дистанції, бідолашні.
Моя подруга-відміннця, яка зараз працює викладачем у нашому ж ВНЗі, писала бізнес-план створення майстерні, яка виготовлєя одяг для тварин. Я писала не памїятаю про що. Щось нудне, ніякої цікавої ідеї в мене не було. А от ідея моєї подруги мені сподобалась. Тому я їй допомогла писали маркетинговий план та дослідження кількості потенційних споживачів. Все було по-чесному. З використанням реальних цифр та данних по Харкову. У нас, навіть, таблиця по породах була. Красиво вийшло - досі приємно згадувати. Потім цей проект брав участь у конкурсі на фінансування.


Оффлайн Kat

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3869
    • Просмотр профиля
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #308 : Февраль 27, 2016, 15:30:04 »
Цитировать
Харківський Державний Технічний Університет Будівництва та Архітектури.
Тоді предмети, зв`язані з будівництвом, мають сенс  ;) Бо передбачається, що праця людей, які там вчаться, буде пов`язана з будівельною галуззю та архітектурою. Отже, повинні знати, про що йдеться.

Оффлайн Poni

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 17658
  • Школа общения с лошадьми "Экви-Вита"
    • Просмотр профиля
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #309 : Февраль 27, 2016, 15:46:33 »
Цитировать
Харківський Державний Технічний Університет Будівництва та Архітектури.
Тоді предмети, зв`язані з будівництвом, мають сенс  ;) Бо передбачається, що праця людей, які там вчаться, буде пов`язана з будівельною галуззю та архітектурою. Отже, повинні знати, про що йдеться.
Ні, не передбачається, тому що нас готували як універсальних фахівців, а не фахівців для сфери будівництва. Спеціальність - менежмент у виробництві. У нашому Університеті була окрема спеціальність, яка передбачала саме підготовку кадрів, які мають керувати процесами у будівництві. Також була окрема спеціальність - економіка у будівництві. Програму для наступного набору студентів на нашу спеціальність було повністю змінено, суто будівельні предмети були з неї вилучені. Сами викладачі визнавали, що 80% будівельних спеціальностей, які нам викладали, нам ніколи не знадобляться, бо вони не були ніяк адаптовані. Їх давали у тому вигляді, як на профільних факультетах.
Студенти з будівельного, механіко-технологічного, сентехнічного факультетів були дуже здивовані, що програма у нас та у них однакова.

Оффлайн Poni

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 17658
  • Школа общения с лошадьми "Экви-Вита"
    • Просмотр профиля
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #310 : Февраль 27, 2016, 15:54:29 »
Через 16 лет после окончания ВУЗа я понимаю, что те часы, которые были потрачены на начитку строительных специальностей для управленцев, стоило бы потратить на совершенно другие, очень нужные управленцам предметы.
Кстати на нашем факультете учились еще экологи, финансисты (деньги и кредит) и информационщики. Которым давали тот же объем строительных специальностей. Ну если экологам я еще понимаю за чем это, то зачем финансистам предмет "Техника обслуживания и ремонта строительных машин" мне до сих пор непонятно  :sarcastic: А информационщикам оно зачем?

Kat, а какую мысль вы мне хотите донести? Что я не понимаю того, как правильно была построена программа в моем ВУЗе?

Оффлайн Antaxe

  • Герой
  • *****
  • Сообщений: 3651
    • Просмотр профиля
Обговорюємо систему освіти.
« Ответ #311 : Февраль 27, 2016, 16:05:20 »
А у нас на работе это (рентеебельность) вычисляется соотношением чистой прибыли к доходам (без НДС)!!! Прчем финдир это как то даже аргументировал, несколько раз пыталась спорить с ним на эту тему. Так что тут уж как кт о видит (прежде всего собственник)
Так это практически рентабельность продаж. Только прибыль должна быть не чистая, а до налогообложения. А выручка всегда берется без НДС - зачем считать не свои деньги?